п'ятниця, 23 березня, 2018, 12:30 Суспільство
Справжній переворот в Україні відбувся у 2010 році, – Мусіяка
ZIK
ZIK

Дуже багато дій влади зараз є поза межами Конституції України, але це не означає, що необхідно знищувати Верховну Раду. Адже це не є вирішення проблеми.

Про це в ефірі політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив професор Києво-Могилянської академії та співавтор тексту Конституції України Віктор Мусіяка.

«Справжній переворот у нашій державі відбувся у 2010 році, коли рішенням Конституційного суду було відновлено дію Конституції України у редакції 1996 року. Таким чином президент зміг отримати могутні повноваження. Але для пересічного громадянина, цей переворот залишився непоміченим аж до 2014 року», – сказав Мусіяка.

Він розповів, що саме сплеску невдоволення громадянського суспільства було достатньо для того, щоб тодішній президент Віктор Янукович втік з країни.

«У 2014 році після ухвалення диктаторських законів у Верховній Раді, я опублікував  у «Дзеркалі тижня» статтю, яка називалася: «Я не бачу законних способів впливу на владу». На той момент я вже їх не бачив, але не мав на увазі когось закликати до перевороту. Проте, вийшло так, що на Майдані люди показали сплеск волі громадянського суспільства і цього було достатньо, щоб втік Янукович, розбігся уряд і Верховна Рада, як єдиний легітимний орган, ухвалила відповідні рішення. Тому що є держава і ми маємо робити все, щоб вона існувала», – прокоментував гість у студії.

Тому, якщо говорити про сьогодення, є дуже багато нелегітимно ухвалених законів у парламенті, що у свою чергу зменшує легітимність влади. Але не варто вдаватися до радикальних дій.

«Дуже багато дій влади зараз є поза межами Конституції України, але це не означає, що необхідно знищувати купол парламенту. Бо Надія Савченко говорила про сюрреалізм, але для неї органічніше було б сказати «по приколу», бо, практично, так і звучали слова у її промові для того, щоб налякати владу. Адже, це не є методом вирішення проблеми, бо після такого перевороту, нам не буде потрібна і така влада», – вважає Мусіяка.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 20:46 :31