Новини » Події 23 березня, 2018, 11:51
Савченко – елемент гібридної війни, який Росія розігрує ще з 2014 року, – Лапін
ZIK
ZIK

Якщо відеоматеріали, які оприлюднила ГПУ, справді були зібрані санкціоновано, до них не буде жодних заперечень. Адже очевидно, що за самою Савченко не стежили – вона просто потрапила в кадр. Основне ж спостереження велось за Рубаном, який не є народним депутатом України, тому й не відбулось жодних порушень законодавства.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

За його словами, відео, яке вчора Генпрокурор Юрій Луценко транслював у ВР на доведення вини Надії Савченко, не стало вирішальними у голосуванні Лапіна проти депутатки.

«У мене була можливість дізнаватись про моменти, які стосуються цього обвинувачення, із інших джерел. До того ж, за це потрібно було голосувати і на думку бійців батальйону «Айдар». Вони вважають, що людині, яка ще вчора воювала, щонайменше, потрібно надати право захищати себе у суді», – зазначив Лапін.

Тож він підкреслив: щоб не помилитись у голосуванні, провів цілий «комплекс заходів», у тому числі спілкувався із самим Юрієм Луценком та керівництвом СБУ.

«Думаю, що я зробив усе правильно», – підкреслив депутат.

Він зауважив: якщо людина зробила геройський вчинок у 2014 році, це не «дає їй індульгенції на всі подальші дії».

«Зараз є розслідування та збір доказів. Якщо ж ці відеофайли були зроблені санкціоновано та після заяви хлопців із спецназу, як запевняв Луценко, якщо відеозйомка проводилась у рамках кримінального провадження, не буде жодного заперечення», – наголосив Лапін.

До того ж, він зауважив: Рубан не є народним депутатом, а Савченко «потрапила в кадр», висловлюючи свою позицію.

«Ніхто не каже, що слідкували за Савченко, стеження велось за Рубаном. Усе зійшлося. Якщо ж Савченко там засвітилася, це вже питання її особистої відповідальності», – заявив Лапін.

Адже він переконаний: із відео видно, що за Савченко не здійснювалось стеження. Тому, на його думку, там не було жодних порушень законодавства.

«Я маю великі вагання щодо вербовки Савченко, та не маю сумнівів, що це була інформаційно-пропагандистська бомба, закладена у наше суспільство. Можливо, нею зіграли «в темну». Ви часто бачили наших громадян, яких судять у Росії, у майках із тризубами та з промовами? Тому, думаю, що тут присутній один із елементів гібридної війни, який Росія почала ще у 2014-2015 роках, скориставшись нагодою, коли Савченко потрапила в полон», – припустив Ігор Лапін.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 17:14 :05