Новини » Політика 23 березня, 2018, 1:10
Паритетні засади: Україна може скасувати заборону на ексгумацію польських поховань
Ексгумація польських поховань
Ексгумація польських поховань

Україна готова до вирішення питання про зняття заборони на ексгумацію останків польських жертв конфліктів у діалозі з польською стороною, проте під час вирішення цього питання мають враховуватися інтереси обох сторін.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, – повідомляє «Укрінформ».

Шанси (скасування заборони на ексгумації – «24») є, причому досить великі. Це питання діалогу, і пан віце-прем’єр Розенко, який був у Польщі, тепер очікує на візит пана віце-прем’єр-міністра Глінського для того, щоб це питання вирішувати у двосторонньому форматі, але з урахуванням інтересів обох сторін, – заявив Боднар.

Чиновник нагадав, що першопричиною заборони на ексгумацію останків польських жертв конфліктів було знищення українських пам’ятників на території Польщі.

«Тому ми чекаємо так само на певні кроки з польського боку. Буде рух в одному напрямку, буде рух і в іншому напрямку, немає питань», – сказав дипломат.

Боднар наголосив, що Україна має з Польщею «дуже предметну практичну і надзвичайно результативну співпрацю».

«У нас дуже багато позитивів, але про них не хочуть говорити, тому що зараз цікаве питання ексгумації. Це насправді сімнадцяте чи двадцяте питання у порядку денному двосторонніх відносин», – підсумував Боднар.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький заявив, що Україна має безумовно скасувати заборону на проведення робіт із пошуку й ексгумації похованих на території України поляків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 12:45 :23