п'ятниця, 23 березня, 2018, 1:36 Суспільство
Останнє китайське попередження: Нацрада покарає «Інтер» і СТБ за показ радянських фільмів

Через більш ніж два місяці, Нацрада визначився з покаранням для телеканалів, які транслювали в новорічному ефірі «Іронію долі» і «Москва сльозам не вірить». «Інтер» і «СТБ» відбулися попередженням.

Про це повідомляє expert.ua.

Як повідомляє Нацрада, позапланова перевірка показала, що телеканали дійсно демонстрували фільми за участю акторів, внесених до списку осіб, що загрожують національній безпеці. «Інтер» 30-31 грудня 2017 року та 1 січня 2018 року демонстрував фільми «Москва сльозам не вірить» за участю Олега Табакова і «Іронія долі, або З легким паром!» За участю Валентина Тализіна.

Телеканал «СТБ», в свою чергу, показав чотири фільми: вже згадувані «Іронія долі» і «Москва сльозам не вірить», а також «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика» за участю Наталії Варлей і «Любов і голуби» за участю Олександра Михайлова.

Юристи телеканалів на засіданні 22 березня апелювали до закону «Про кінематографію», який можна витлумачити як дозвіл демонструвати фільми з фігурантами «чорного списку», якщо кіно зняли до 1991 року. У свою чергу, Нацрада нагадала телеканалам, що керується законом «Про телебачення і радіомовлення», який містить пряму норму про заборону трансляції аудіовізуальних творів, якщо там є особи з «чорного списку».

«Якщо ви згодні, що цих осіб через їх позиції не можна показувати у фільмах після 1991 року, чому вважаєте, що до 1991 року можна? Нема різниці. Це та ж сама популяризація», – переконаний представник Нацради Олександр Ільяшенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 20:54 :38