п'ятниця, 23 березня, 2018, 1:23 Світ
Марк Цукерберг визнав, що Facebook повинен підкорятися правилам, але яким саме – точно не знає

21 березня творець і основний власник Facebook Марк Цукерберг нарешті прокоментував витік даних 50 мільйонів користувачів – і вибачився за те, що соціальна мережа халатно ставилася до безпеки. Цукерберг визнав, що, можливо, необхідно ввести правила, що регулюють соціальну мережу з боку держави.

Які саме – ніхто поки не знає, – повідомляє news.eizvestia.com.

21 березня Марк Цукерберг поговорив відразу з декількома великими американськими виданнями, а також написав пост, присвячений скандалу з крадіжкою даних користувачів. Цукерберг визнав, що його компанія не змогла запобігти витоку «найціннішого, що у неї є» – призначених для користувача даних, включаючи ті, які навіть самі користувачі не можуть побачити. Наприклад, відомості про кількість «лайок», за якими, як припускають психологи, легко скласти портрет особистості людини і давати рекламодавцям більше можливостей для мікротаргретірованія оголошень.

Цим і займалася компанія Cambridge Analytica. Дані десятків мільйонів користувачів вона отримала обманним шляхом: стверджувалося, що їх збирають виключно в академічних цілях. За словами Цукерберга (це підтверджується і журналістськими розслідуваннями), у Facebook помітили зловживання з боку Cambridge Analytica ще в 2015 році і зажадали від них видалити всі дані, отримані таким чином. Компанія погодилася, але насправді нічого не видалила, а Facebook не став перевіряти. У цьому, визнає Цукерберг, була ключова помилка соціальної мережі.

У Facebook стверджували, що мовчання Цукерберга – а він дійсно кілька днів він не коментував витік даних пов’язано з тим, що йому потрібно було зрозуміти, що трапилося, і вжити заходів. Нарешті, він про них оголосив. Заходи стосуються в першу чергу мобільних і веб-додатків і сервісів, які використовують обліковий запис в фейсбуці для різних цілей: спілкування з друзями, ідентифікації користувача і багатьох інших речей. Ось що зміниться:

Всі додатки, які мають або мали доступ до великої кількості особистих даних користувачів, будуть перевірені ще раз;

Всі додатки в майбутньому за замовчуванням зможуть отримувати тільки вашу пошту, ім’я та фотографію;

Додатки втратять доступ до ваших даних, якщо ви ними не користувалися 3 місяці;

Користувачі будуть краще розуміти, що про них відомо стороннім додаткам – за допомогою спеціального покажчика на головній сторінці Фейсбук.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:15 :20