Новини » Світ 22 березня, 2018, 12:44
Єллоустонський вулкан: Під національним парком виявлено масивний магматичний плюм

Єллоустонський національний парк – це складна система, яка, як вважають, сформувалася завдяки вулканічним подіям, що відбулися мільйони років тому. Близько 630 000 років тому масивне виверження вулкана потрясло місцевість та з часом призвело до утворення Єллоустонської кальдери.

Хоча більшість вчених вважає, що Єллоустоун зараз знаходиться на вершині «гарячої точки» мантії, щодо цього все ще існує досить багато наукових дискусій, – інформує видання International Business Times.

Тепер два вчених, Пітер Нельсон та Стефан Гранд, з Техаського університету, США, стверджують, що вони знайшли докази наявності масивного магматичного плюму під Єллоустоуном. Плюм вважається аномалією, що знаходиться між мантією Землі та її ядром. Іншими словами, плюм, ймовірно, існує у вигляді вертикального «фонтану» гарячої магми.

Вчені використали сейсмічні дані USArray для вивчення гарячих точок Єллоустоуна та виявили нові ознак гарячого магматичного плюму. Дослідники знайшли у межах мантії «довгу, тонку, поперечну зону», площею 72 км на 55 км. На думку вчених, у цьому регіоні сейсмічні хвилі рухаються повільніше, ніж в інших районах. Це означає, що ця ділянка мантії на 600- 800 градусів тепліша за навколишнє середовище, що, в свою чергу, вказує на наявність плюму.

Враховуючи багато неточностей щодо причин утворення Єллоустоуну саме там, де він зараз розташований, дослідники визнали необхідність подальших досліджень.

Їхні висновки були опубліковані у журналі Nature Geoscience.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 18:13 :54