четвер, 22 березня, 2018, 17:55 Світ
У Раді Європи опублікували доповідь про корупцію в Росії

Група держав Ради Європи оприлюднила доповідь щодо ситуації з корупцією в Росії. Вони надали рекомендації владі зробити декларування доходів прозорішим та написали ще низку пропозицій.

Нова доповідь GRECO опублікована у четвер, передає Укрінформ.

«Як відображено у попередніх доповідях GRECO по Російській Федерації, корупція вже давно є серйозною і широкою проблемою в країні. Влада сама визнала необхідність протидії корупції і вже зробила ряд заходів у цьому напрямку... Водночас серед широкої громадськості підвищуються обізнаність і очікування щодо питання протидії корупції. Ця доповідь демонструє, що Російській Федерації необхідно продовжувати свої зусилля в конкретних сферах діяльності, відображених у ній», – йдеться у документі.

Щодо членів парламенту GRECO підкреслює необхідність підвищення прозорості законодавчого процесу, зокрема, шляхом проведення громадських консультацій по законопроектах та сприяння акредитації ЗМІ, що висвітлюють роботу парламенту, зокрема надання його в розумні терміни. GRECO також закликає прийняти і опублікувати Кодекс етики (поведінки) як для представників Державної Думи, так і Ради Федерації.

Також у документі містяться рекомендації зробити декларування доходів більш прозорим і розкривати джерела доходів, що також адресується суддям.

GRECO впевнені, що чесність суддів має бути забезпечена і посилена за допомогою прозорішого процесу їхнього відбору, декларування доходів і обмеження їхнього імунітету.

Крім того, GRECO вказує, що в Росії є потреба більшої відкритості у процесі найму прокурорів та розподілу їм справ.

Для усіх трьох категорій – парламентарів, суддів і прокурорів – GRECO рекомендує розробити інструкцію для повідомлення про отримані від третіх осіб подарунки будь-якого виду, включаючи подарунки в натуральній формі.

Від Російської Федерації очікується надання звіту про хід виконання рекомендацій GRECO до 30 квітня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 18:17 :12