Новини » Світ 22 березня, 2018, 21:57
У Нідерландах знайшли золоті монети 15 століття у водостічній трубі
Монети 15 століття/ Фото: pl.com
Монети 15 століття/ Фото: pl.com

Археологи знайшли горщик зі старовинним золотом у водостічній трубі в Нідерландах.

Про це повідомляє видання «Публічні люди».

Це був не просто звичайний робочий день для співробітників водопровідної компанії в Нідерландах, які на початку цього місяця наткнулися на глиняний горщик для приготування їжі, що містить близько 500 золотих і срібних монет, датованих 15 століттям, при прокладці труб на будівельному майданчику.

«Голландські новини» повідомляють, що скарб було виявлено під час будівельних робіт для нового міста, яке було розташоване між Віан і Хагтейн в провінції Утрехт.

«У нас тепер є горщик, повний історій», – сказав археолог Пітер Де Бур.

Аналіз монет показав, що дванадцять з них були суцільним золотом, а інші – сріблом. Справжня цінність поки не визначена.

«У горщику також були знайдені текстильні вироби, які свідчать про те, що монети були замотані в тканину», – повідомляє NL Times.

Зазначається, в той час, коли монети були в обігу, Нідерландами управляла французька сім’я дворян , «герцоги Бургундії», які мали тісні зв’язки з королівською родиною Франції. 

Також цікаво, що більшість монет, схоже, відносяться до 1470-м і 1480-м років. На деяких монетах зображений король Англії Анрі VI, єпископ Утрехтський Давид Бургундський і папа Павло II.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 12:55 :33