четвер, 22 березня, 2018, 20:17 Суспільство
У МОЗ перейдуть на амбулаторне лікування туберкульозу
Уляна Супрун/ Фото: antikor
Уляна Супрун/ Фото: antikor

В Україні у межах медичної реформи планується запровадити пацієнтоорієнтовану модель лікування туберкульозу.

Про це повідомляє «Укрінформ».

«Зараз проходить трансформація системи охорони здоров’я. Ми будемо переходити на амбулаторне лікування туберкульозу. Це відбуватиметься під опікою лікарів первинної ланки, які будуть відповідальними за те, щоб пацієнт до кінця завершив лікування, і стежитимуть, щоб не відбулося повторного захворювання», – сказала заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на засіданні круглого столу у Верховній Раді щодо проблем туберкульозу в Україні.

За її словами, серед послуг на первинній ланці важливою складовою буде скринінг на туберкульоз. Наразі є сучасні системи швидкої діагностики цього захворювання – впродовж 2-4 годин на противагу 23 дням, як було раніше. Скринінг на туберкульоз на первинній ланці будуть проводити групам ризику. У разі виявлення захворювання пацієнта доправлять до вузького спеціаліста, який призначить необхідні препарати. Саме ж лікування відбуватиметься на первинній ланці, під наглядом терапевта.

«Це допоможе завершувати лікування, бо одна з великих проблем у нас – це те, що наші пацієнти починають, а потім переривають лікування», – зазначила Супрун.

Вона додала, що протоколи лікування туберкульозу будуть більше пристосовані для лікування на первинному рівні.

У свою чергу директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта повідомив, що лікарі первинної ланки, медичні працівники, які будуть вести хворого на туберкульоз, отримуватимуть матеріальне заохочення за кожного пацієнта, який завершив курс лікування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:53 :04