Новини » Львів 22 березня, 2018, 9:31
У Львові затвердили дати, в які поруч з державним прапором вивішуватимуть червоно-чорний
Фото: Микола Тис/ZIK
Фото: Микола Тис/ZIK

Депутати Львівської міської ради затвердили 9 пам’ятних дат, в які на флагштоках біля міської ради та біля районних адміністрацій міста вивішуватимуть два прапори: синьо-жовтий та червоно-чорний.

За відповідне рішення проголосували 59 обранців.

Так, два прапори у Львові вивішуватимуть 1 січня, 3 лютого, 5 березня, 21 травня, у четверту неділю травня 14,30 червня, 30 липня та 14 жовтня.

Окрім того, у дні, коли сесія міської ради співпадатиме з визначеними дев’ятьма датами, червоно-чорний прапор розміщуватимуть і в сесійній залі.

Також у визначені дні буде розміщена символіка, пов’язана з іншими визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців, зокрема, символіка Збройних сил України, «Пласту» та інша.

Як зазначив міський голова Андрій Садовий, до такого компромісу дійшли голови усіх фракцій міської ради під час учорашньої зустрічі. Тож сьогоднішній день Садовий назвав історичним.

Нагадаємо, Львівська міська рада 15 березня прийняла рішення, згідно з яким у пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у місті вивішуватимуть виключно Державний прапор України. А використання червоно-чорного «бандерівського» прапора, згідно з ухвалою» лише рекомендували у певні дні.

Цю ухвалу запропонували чиновники міської ради, за неї проголосували 44 депутати. Водночас, у залі не вистачило голосів за альтеративне рішення депутатки від фракції ВО «Свобода» Мар’яни Батюк, згідно з яким у пам’ятні дні на Ратуші, Високому Замку, будівлях комунальних установ та районних адміністрацій поруч з синьо-жовтим мали б вивішувати також червоно-чорний прапор.

Вчора представники націоналістичних організацій заявили про намір 22 березня зібратися під Львівською міською радою на мирний пікет з вимогою офіційно визнати червоно-чорний прапор і вивішувати його поряд з державним прапором у святкові чи жалобні дні, пов’язані з національно-визвольними змаганнями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 20:44 :55