Новини » Львів

У Львові патріоти пікетують міську раду – вимагають ухвалу про червоно-чорний прапор

Пікет під ЛМР з вимогою визнати офіційно червоно-чорний прапор . Фото: Микола Тис/ZIK

У четвер, 22 березня, представники націоналістичних організацій пікетують Львівську міську раду з вимогою офіційно визнати червоно-чорний прапор і вивішувати його поряд з державним прапором у святкові чи жалобні дні, пов’язані з національно-визвольними змаганнями.

Участь в акції беруть представники «Національного корпусу», ВО «Свобода», «Правого сектору», «Соколу», ОУН та інших націоналістичних організацій, передає кореспондент ІА ZIK.

Вони тримають як бандерівські прапори, так і державні синьо-жовні стяги. Також учасники розгорнули великий червоно-чорний прапор, а перед входом до міської ради стоїть «Стовп ганьби» з фотографіями міського голови і депутатів, які не підтримали відповідну ухвалу під час голосування 15 лютого.

«Наше завдання тут сьогодні – добитися від депутатів того, щоб вони проголосували за ухвалу, згідно з якою червоно-чорний прапор має використовуватися з державним у певні дати української історії, такі як День народження Степана Бандери, день створення Організації українських націоналістів, десь створення Української військової організації, День Героїв, а також інші дати», – заявив у коментарі журналістам керівник НВР «Правий сектор» Львівщини Тарас Бобанич («Хаммер»).

«Важливо, щоб червоно-чорний прапор був на рівні з синьо-жовтим, тому що це є прапор боротьби. Під ним гинуло не одне покоління борців за Україну, зокрема, вже і теперішні воїни, які зараз на Сході України досі продовжують боронити територіальну цілісність. Це питання не постало би так гостро, якщо би не було провалено голосування на минулій сесії», – додав він.

Якщо депутати сьогодні не приймуть відповідної ухвали, активісти обіцяють «використовувати всі методи політичної боротьби, аж до проведення лікбезів кожному депутату персонально про українську історію».

Водночас наголошують, що це мирна акція і що вони не мають на меті робити в місті якісь безпорядки.

Як повідомлялося, Львівська міська рада 15 березня прийняла рішення, згідно з яким у пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у місті вивішуватимуть виключно Державний прапор України.

Цю ухвалу запропонували чиновники міської ради, за неї проголосували 44 депутати. Водночас, у залі не вистачило голосів за альтеративне рішення депутатки від фракції ВО «Свобода» Мар’яни Батюк, згідно з яким у пам’ятні дні на Ратуші, Високому Замку, будівлях комунальних установ та районних адміністрацій поруч з синьо-жовтим мали б вивішувати також червоно-чорний прапор.

Вчора представники націоналістичних організацій заявили про намір 22 березня зібратися під Львівською міською радою на мирний пікет з вимогою офіційно визнати червоно-чорний прапор і вивішувати його поряд з державним прапором у святкові чи жалобні дні, пов’язані з національно-визвольними змаганнями.

А сьогодні вранці прес-служба Львівської міської ради повідомила, щоб був досягнутий компроміс стосовно використання червоно-чорного прапора. Відповідна ухвала вчора була проговорена і погоджена з головами фракцій і сьогодні буде розглядатись на сесії міської ради.

Також у ЛМР надали перелік з дев’яти дат, коли в сесійній залі буде розміщено червоно-чорний прапор.

Loading...