Новини » Політика 22 березня, 2018, 8:59
Сьогодні на засіданні ВР покажемо відео про терористичні плани Савченко, – Луценко
ZIK
ZIK

Від 2017 року Рубан та Савченко року хочуть захопити державну владу в Україні. Для цього вони домовлялися із Захарченком і деякими офіцерами ЗСУ.

Про це під час засідання Регламентного комітету, яке транслював телеканал ZIK сказав Генеральний прокурор Юрій Луценко.

«У 2017 році Рубан та Савченко вступили у змову. Їхня мета – насильницьке повалення конституційного ладу та захоплення державної влади. Тому вони планували широкомасштабний терористичний акт у центрі Києва, де є адміністративні та житлові будинки», – говорить Генпрокурор.

Луценко додав: не пізніше листопада 2017 року Рубан і Савченко домовилися із Захарченком про зброю.

«Протягом літа та осені 2017 року Рубан і Савченко шукали співучасників. Остання зверталася до офіцерів ЗСУ, які у той час були в зоні АТО. Вони визнали її ідею повною маячнею. Коли їм Рубан надав кошти для купівлі вантажного автомобіля – офіцери звернулися до СБУ», – зазначає Генпрокурор.

Луценко звернув увагу на те, як Савченко та Рубан перевозили зброю та міномети з ОРДЛО.

«Савченко була переконана, що має спільників, але це було не так. Один з офіцерів розповів, як депутатка з Рубаном приїхали у Бахмут. Вони сказали, що хочуть відправитися у ОРДЛО через КПП «Майорське», а на зворотному шляху привезти міномети та зброю. До того ж, Савченко попросила допомоги при проходженні контролю. Визначеного дня офіцер зустрів Рубана і Савченко на КПП. Остання їхала у вантажному відділені і, пояснюючи походження зброї, згадувала Захарченка. Точніше встановити, де була придбана зброя не вийшло, а тому оперативна гра продовжилася. Всі ці дії зафіксовані на аудіо та відео», – говорить Генпрокурор.

Під час розслідування стало зрозуміло, що це не маячня політиків, а чіткі плани. Йшлося про ввезення терористичної зброї ДНР для знищення конституційного ладу, наголосив Луценко.

«Зброя була перевезена офіцерами ЗСУ та надана експертами СБУ. Вона зберігалася у Хмельницьку на складах військової частини. 2017 року Савченко та Рубан прибули на полігон, випробували зброю. Останній озвучив план нападу на кортеж президента з використанням великокаліберної гвинтівки «Топаз», яка виготовляється тільки у ДНР. Згодом відбулася зустріч Савченко, Рубана та офіцерів ЗСУ. На відео депутатка розповіла про свої плани повалення влади. Цей ролик ми сьогодні покажемо у залі Верховної Ради. Савченко та Рубан вирішили придбати додаткове озброєння, а тому у другому вантажі довозили те, чого не вистачало у першому. Для слідства такі наміри дали можливість визначити місце і причетних осіб», – додав Генпрокурор.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 11:39 :03