Новини » Події 22 березня, 2018, 12:14 блоги
Самогубство льотчика в Миколаєві – сумнівна випадковість
Олег Рибальченко
студент Київського Національного університету імені Тараса Шевченка

На минулих вихідних сталася подія, що струсила українське суспільство, та, на жаль, лишилася в тіні інформаційних приводів – «виборів» президента Російської Федерації та «циркового виступу» з розбором прихильниками Міхеїла Саакашвілі експозиції до 100-ї річниці звільнення українськими військами Криму.

На вихідних покінчив життя самогубством Владислав Волошин – відомий бойовий льотчик, герой війни на Донбасі. В 2014-му році його штурмовик збили на окупованій території, під час бойового вильоту з надання підтримки оточеному українському угрупованню в районі Іловайська. З травмованою рукою Владислав дістався до українських позицій.

Уродженець Луганська Владислав Волошин під час Російсько-української війни здійснив 33 бойових вильоти та був нагороджений державними та волонтерськими нагородами.

У липні 2017 року, після звільнення з військової служби, був призначений на посаду заступника генерального директора, а з грудня 2017 року – виконуючим обов’язки директора КП «Міжнародний аеропорт Миколаїв».

Самогубство Волошина, попри страхітливі заяви Військового прокурора Матіоса про значний обсяг самогубств серед ветеранів, тяжко списати на посттравматичний синдром. Як стало відомо з публікації Дмитра Гнапа в мережі Facebook, в останній час покійний піддавався психологічному тискові з боку оточення голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка.

За свідченням родичів, загиблий останнім часом перебував в пригніченому стані й висловлював тривожні наміри. У загиблого лишилося двоє дітей…

<nbsp;>

Дані судження не є безпідставними, вони опираються на резонансне розслідування Андрія Лохматова, який опублікував особисте листування з Волошиним за декілька тижнів до смерті. Останній скаржиться на тиск з боку Савченка і розуміє що пішов на злочин, затвердивши тендерну оборудку, яку вимагали в облдержадміністрації.

Детальніше про це можна дізнатися в наступному матеріалі.


21 лютого 2018 року Волошин пише своєму співбесіднику, маючи на увазі Савченка: «Я его не боюсь. Детей как-то без отца не охота оставлять. Хотя, суко, суицидальные наклонности мысли меня уже неделю не покидают». 

<nbsp;>

В зв’язку з цими подіями особливої уваги заслуговує персона Савченка.

Як відомо з відкритих джерел, Олексій Савченко в 1994-2003 роках працював в Головному управлінні МВС України. Після чого перейшов на роботу до різноманітних комерційних структур. Зокрема, в 2004-2005 роках він був заступником голови правління банку з екстравагантною назвою «Персональний комп’ютер» (пізніше Банк «Родовід»). Змінивши керівні посади в декількох банках, в 2007 році Олексій Савченко стає першим віце-президентом холдингової компанії «Київміськбуд», а в 2010-му, протягом двох місяців очолює найбільш корумпований та скандальний в Україні концерн «Укрспирт».

Пізніше повертається до роботи в банківських установах, в 2010-12 роках встиг побути головою наглядової ради «Конверсбанка» та головою правління «Авант-банка».

В 2014 році Олексій Савченко був обраний народним депутатом України за списком Блоку Петра Порошенка.

6 жовтня 2016 року президент Порошенко призначив Савченко головою Миколаївської обласної державної адміністрації. Дане призначення супроводжувалося скандалом та кримінальним провадженням.

Головне слідче управління Національної поліції вело розслідування після звернення громадської організації «Центр протидії корупції», що запідозрили в фальсифікації результати тестових завдань переможця конкурсу Олексія Савченка.

Презентація Савченка, опублікована журналістами програми «Схеми», стала фурором в мережі. Адже в своїй презентації, переможець здійснив рекордну кількість орфографічних помилок.

<nbsp;>
<nbsp;>
<nbsp;>
Фото «РадіоСвобода» та «Схеми»

Про членів Комісії з питань вищого корпусу державної служби що віддали Савченку, незважаючи на всі помилки, ви можете прочитати ТУТ.

Станом на листопад 2017-го, Національна поліція так і не знайшла винних і не оголосила підозру нікому в справі щодо можливого несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж, що спричинило підробку інформації щодо переможця конкурсу на посаду голови Миколаївської облдержадміністрації.

Таку інертність роботи правоохоронних органів, що відкладають справу «в довгий ящик» та не дають жодних ствердних чи заперечливих висновків по справі, можна пояснити двома причинами – промоція Савченка з боку президентської партії та Адміністрації Президента та його особисті зв’язки в правоохоронних органах.

За пошуковими запитами в мережі легко віднайти достатньо компрометуючої інформації з приводу Олексія Савченка, його роботи в УБОЗ-і та банківських структурах.

Крім того, народний депутат України Мустафа Найем публікував інформацію згідно з якою обвинувачуваний у вбивстві журналіста Веремія та зі скандалом випущений з-за ґрат, Юрій Крисін пов’язаний  з Олексієм Савченко.

Справа в тому, що Юрій Крисін до Майдану працював директором охоронної фірми «П’ятий регіон», співробітники якої займалися охороною «Авант-Банку». В цей час головою правління «Авант-банку» був ніхто інший як Олексій Савченко.

Між іншим свого часу віце-президентом «Авант-банку» був нинішній голова Управління Державної Охорони Валерій Гелетей.

Сам Олексій Савченко в соціальних мережах закликав не зважати на опубліковане телефонне листування покійного та закликав правоохоронні органи об’єктивно та неупереджено розібратися в ситуації.

Маємо надію, що громадський розголос з приводу резонансного самогубства буде потужнішим та стійкішим ніж в ситуації з скандальним конкурсом по обранню Савченка на посаду голови Миколаївської ОДА. І правоохоронні органи, зокрема НАБУ, що отримало інформацію про тендерні оборудки в Миколаївському аеропорту, знайдуть винних не зважаючи на посади та зв’язки та проллють світло на причини самогубства героя, ветерана АТО, Владислава Волошина.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:38 :07