Новини » Політика 22 березня, 2018, 11:21
Рада внесла зміни до КПК, щоб уникнути колапсу слідства в Україні
Фото: zib.com.ua
Фото: zib.com.ua

Народні депутати підтримали проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень № 8151.

«За» під час сесійного засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 256 обранців.

Нагадаємо, законопроектом № 8151 передбачено виключити із Кримінально-процесуального кодексу положення, які набули чинності із 15 березня (так звані правки Лозового), що ускладнили процедури застосування заходів забезпечення кримінального провадження, зокрема, проведення обшуку та обрання запобіжних заходів.

Сьогодні ВРУ з другої спроби 245 голосами «за» включила до порядку денного проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення деяких положень № 8151.

Законопроект розглянули за скороченою процедурою.

Як заявила одна з ініціаторів законопроекту, нардеп Олена Сотник, за тиждень у правоохоронців накопичилася низка викликів для слідчих, слідство практично заблоковане.

«Ми не можемо допустити повного колапсу слідства. Сьогодні, фактично, слідство заблоковане, це означає, що розслідування крадіжок, грабежів, згвалтувань та інших злочинів сьогодні є неможливе», – заявила Олена Сотник та закликала парламентарів проголосувати і вирішити ту проблему, яка вже нині постала перед слідством.

Під час обговорення законопроект нардеп від «Батьківщини» Ігор Луценко заявив, що нині Рада виправляє свої ж помилки, та закликав не тиснути бездумно на кнопки, внаслідок чого слідчі нині просто «зашиваються». Нардеп закликав припиняти впроваджувати «портновську ідеологію».

Лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко закликав тих, хто, з його слів, тиждень брехав українцям щодо труднощів із похованням померлих, вибачитися. Політик заявив, що «правки Лозового» захищають українців від корупції правоохоронців.

Під час голосування за основу і в цілому законопроект, який скасовує правки Лозового, підтримали 256 обранців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 13:48 :09