четвер, 22 березня, 2018, 13:44 Політика
Рада дозволила арешт Надії Савченко
Надія Савченко. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Надія Савченко. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Рада підтримала подання ГПУ на притягнення народного депутата України Надії Савченко до кримінальної відповідальності, затримання і її арешт.

За притягнення Надії Савченко до кримінальної відповідальності проголосували 291 обранець під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

За затримання Савченко проголосували 277 депутатів.

Подання ГПУ щодо арешту Савченко підтримали 268 обранців.

Подання ГПУ на притягнення Надії Савченко до кримінальної відповідальності, затримання і арешт 15 березня передали до Верховної Ради. Того ж дня ВРУ виключила Савченко із парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони.

Комітет ВРУ з питань регламенту зранку 22 березня розглянув подання генпрокурора щодо притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. Комітет дійшов висновку, що подання ГПУ є законним та рекомендував передати його до сесійної зали ВРУ. Рішення підтримали всі члени Комітету.

Сьогодні у ВРУ генеральний прокурор України Юрій Луценко виступив з парламентської трибуни із доповіддю. Юрій Луценко заявив, що нардеп Надія Савченко та керівник Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан домовилися із ватажками терористичної «ДНР» щодо постачання зброї для теракту, маючи на меті насильницьке повалення конституційного ладу та захоплення державної влади України.

Генпрокурор також повідомив, що передбачена судова психіатрична експертиза для Савченко. З його слів, це дозволить «зняти всі питання і припинити прикривати злочинний умисел і підготовку до теракту». Генпрокурор заявив, що сподівається завершити слідство по справі Савченко та Рубана через 2-3 місяці. У сесійній залі продемонстрували аудіо- та відеозаписи розмов Савченко, надані Генеральною прокуратурою. Луценко заявив, що слід встановити ще, хто є головним «ляльководом» дій, які планувалися, та хто «зарядив ці торпеди».

Народний депутат Надія Савченко, виступаючи з парламентської трибуни, заявила, що добровільно вона не відмовиться від Зірки Героя України, демонструючи її перед депутатами.

«Я доводила, що я є Героєм України у московських в'язницях проти ворога зовнішнього. Доведу і вам, внутрішнім ворогам України, що таке Герой України!», – заявила колишня бранка Кремля.

Після бурхливого обговорення у сесійному залі обранці підтримали усі подання ГПУ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 19:29 :50