четвер, 22 березня, 2018, 9:18 Світ
На саміті ЄС обговорять Brexit та хіматаку у Солсбері
Фото: ZIK/EPA/OLIVIER HOSLET/Архівне фото
Фото: ZIK/EPA/OLIVIER HOSLET/Архівне фото

У Брюсселі розпочинається дводенне засідання Європейської ради, під час якого глави держав та урядів країн-членів ЄС обговорять актуальні політичні й економічні питання, а також застосування Росією бойової хімічної речовини у британському Солсбері.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

Крім того, деякі лідери можуть порушити питання щодо політичних наслідків президентських виборів в Росії. Натомість, як заявляють у дипломатичних колах, про зміну політики ЄС щодо РФ не йтиметься.

Планується, що Європейська рада ухвалить офіційні висновки стосовно застосування Росією хімічної зброї на території Великої Британії, в яких суворо засудить хімічну атаку у Солсбері та висловить повну солідарність з британським урядом.

Утім, лідери ЄС не планують порушувати питання про запровадження додаткових санкцій проти Росії у зв’язку із застосування хімічної зброї у Європі. Наразі немає формального запиту від офіційного Лондона щодо цього.

У питанні зовнішньої торгівлі Європейська рада основну увагу приділить можливим наслідкам та відповіді з боку ЄС на випадок набуття чинності рішенням Адміністрації президента США щодо запровадження мит у 25% на імпорт сталі та 10% на ввезення алюмінію.

Як очікується, глави держав та урядів закликатимуть американську сторону продовжити діалог щодо зміцнення трансатлантичної єдності та уникнення можливої ескалації шляхом виключення з-під застосування протекціоністських заходів США експортерів сталі й алюмінію із країн ЄС.

З питання Brexit лідери ухвалять керівні вказівки щодо рамкових відносин з Великою Британією після виходу держави зі Спільноти.

Європейська рада також планує позитивно оцінити актуальний прогрес у переговорному процесі щодо Brexit, зокрема домовленості про перехідний період, який триватиме з березня 2019 року по 31 грудня 2020-го.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:17 :41