четвер, 22 березня, 2018, 17:23 Політика
Ірина Геращенко розповіла про закулісся звільнення Надії Савченко
Ірина Геращенко. Фото: facebook.com/iryna.gerashchenko
Ірина Геращенко. Фото: facebook.com/iryna.gerashchenko

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко розповіла про те, як звільняли Надію Савченко із Росії та поділилася думками, що робити далі після таких неочікуваних відомостей про українську льотчицю.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Подаємо допис у повному обсязі:

– Як ти? – запитують друзі.

– Погано – зізнаюся чесно, бо це стан спустошення.

Коли ти стільки часу, сил, нервів віддавав, аби витягти; забирав цей час від своєї родини і маленьких дітей. І це спустошення ще довго буде зі мною, і я не знаю, чи є в мене тепер сили й далі віддавати частину себе для перемоги добра, коли настільки затребувана ненависть сьогодні …Коли ненависті аплодують і її очікують, коли ненависть збирає лайки, аудиторії і рейтинги.

Я весь час згадую 25 травня. Це був важливий і дуже щасливий день для всіх нас, для мільйонів людей, ми щиро боролися за свободу Надії. І звичайно, якби все повернути назад, ми б так само віддано боролися за її звільнення. Бо Україна своїх не кидає й не залишає, якими б вони не були!

Але я також згадую той тиск і пресинг, що здійснювався на президента і всю його команду, на мене з вимогою й навіть звинуваченнями, чи достатньо ми робимо. Ми тоді намагалися звільнити двох українців з російським тюрем, передати РФ ГРУшників Єрофєєва й Алєксандрова, але звільнити двох.

Але в ВР висів один плакат з одним портретом, на нас тиснули з вимогами щодо однієї бранки, нам кричали, що маємо взагалі віддати ГРУшників без суду і вироку, бо вона голодує. Одна фракція кричала, що президент боїться звільнення героїні (ця фракція й подала вимогу нагородити її Зіркою Героя), а Рубан якось на ефірі Шустера кричав мені, що ми маємо негайно, без вироків, віддати Москві російських військових, мовляв, він про це домовився...

А потім було підбурення мам і дружин заручників на голодування під АП, підбурення проти президента, хоч це ж не він тримав в тюрмах їх синів й чоловіків... Й спілкування з родинами заручників ставало все важчим, відчувалося, що вони не просто страждають за рідними, а й добре накручені. Комусь так потрібен був соціальний вибух – на ідеально вразливій для суспільства темі, на заручниках.

А потім були поїздки в РФ й на окуповані території(де б відразу затримали кожного проукраїнського політика) – під благою темою заручників... Правда, нікого, жодного, не звільнили! Як і редутники – не витягли жодного! Навпаки,всі ці хтиві ігрища тільки ускладнили й відтермінували звільнення, бо ж навіщо бойовикам віддавати заручників ненависній «хунті», коли краще дати зброю тим, хто також ненавидить законну українську владу, обрану народом. Але ж можна було в бойовиків хоч когось випросити – витягти?...

Я звернула увагу, що про заручників в цих розмовах з відео жодного слова! Вони не потрібні. Потрібна зброя, щоб вбити тих, хто українських заручників звільняв: українського президента, українських політиків, СБУ.

Спустошення. Я знаю, що маю зібратися й працювати далі. Робота зі звільнення всіх наших не зупиняється й не зупиниться, ми й надалі докладатимемо всіх зусиль, аби витягти всіх. Але робити це буде ще важче. З багатьох причин. І про це не сьогодні.

Р. S. Насправді, вона кинула гранату й підірвала парламент. В гібридній війні, де Росії так важливо показати, що Україна не відбулася як держава, підірвати довіру до всіх інститутів влади, перетворення парламенту на божевільню – це граната. Громадяни, які обрали цю Раду « нових облич», сьогодні зневажають парламент, й дійсно, депутати всіх фракцій безмірно доклалися до цього. Чого варті редутники, які сьогодні верещали, що їх попросили показати речі...

Але для мене, попри все, ВР 8 скликання – це парламент, де є Джемілєв, Чубаров, багато інших достойних людей; парламент, що голосував за безвізові й антикорупційні закони, де є ті, хто борються за звільнення заручників й проти РФ як агресора, а не проти України.

Що робити далі? Зібратися й працювати. На Україну! Я розумію, що планка клоунади й шапіто піднята високо, шоу має бути все «зажигатєльнєє», а нудні промови про роботу мало цікаві. Але ми маємо працювати – тільки так можна зупинити гранату сповільненої дії, якою хочуть підірвати Україну.

Читайте також: Савченко здала росіянам позиції українських військових, – військовий медик

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 13:15 :33