Новини » Світ 22 березня, 2018, 8:55
Африка розколюється на дві частини зі швидкістю 7 мм на рік
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Геологічні процеси, що відбуваються в Східно-Африканській рифтовій долині, можуть в найближчому майбутньому призвести до катастрофічних наслідків. У цьому регіоні континент повільно розколюється на дві частини, утворюючи тріщини і розломи, які загрожують транспортній та міській інфраструктурі.

Про це з посиланням на видання Daily Nation Страна.ua.

Пов’язана з процесом відділення східної частини Африки деформація земної кори призвела до появи геологічного розлому – Великої рифтової долини, яка простяглася приблизно на 6 тисяч кілометрів від Лівану до Мозамбіку, а також Червоного моря.

Швидкість, з якою дві плити (Африканська і Сомалійська) відходять одна від одної, становить 6-7 міліметрів на рік. В майбутньому це місце буде затоплено, а Кенія перетвориться на острів.

За словами геолога Девіда Адеде, хоча рифт тривалий час залишався тектонічно неактивним, у земній корі можуть відбуватися незначні рухи, що призводять до появи на поверхні зон з великою кількістю тріщин. При цьому рясні дощі погіршують ситуацію, сприяючи появі інших нерівностей. Так, 19 березня великий розлом перетнув кенійську дорогу Mai-Mahiu Narok, яку довелося терміново ремонтувати, проте ця тимчасова міра не врятує її від руйнування.

У майбутньому ситуація лише погіршиться, застеріг науковець. У результаті в регіоні спалахнуть стихійні лиха, що загрожують життю людей.

Тому необхідно скласти карту ліній розломів, щоб прогнозувати утворення нових тріщин і враховувати це при будівництві нових будівель та інженерних споруд.

Велика рифтова долина або Великий Африканський розлом – велике рифтове утворення рельєфу, що тягнеться від північної Ефіопії до центрального Мозамбіку в Східній Африці. Воно сформувалося у результаті геологічних зрушень на кордоні Африканської і Аравійської тектонічних плит. Північна частина розлому заповнилася водою, утворивши Червоне море.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:14 :59