Забракло «ресурсу»: Рада не підтримала посилення соцзахисту переселенців

Народні депутати не підтримали проект Постанови про заходи із посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

За відповідний проект постанови № 2535а проголосували 118 обранців під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK.

Як заявила автор законопроекту, народний депутат від Опоблоку Наталія Королевська, для тих людей, які в один момент втратили все, уряд надає грошову допомогу у розмірі 442 грн або ж 16 доларів на місяць. Нардеп назвала такі дії знущаннями та наголосила на необхідності прийняти цільову програму для захисту 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб.

Нардеп поінформувала, що законопроектом передбачається доручити КМУ невідкладно розробити та подати на розгляд ВРУ законопроект про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо врегулювання питання виплати цій категорії громадян грошової допомоги – разової та періодичної. Також – встановити адекватні розміри щомісячної допомоги переселенцям для покриття витрат на проживання, у тому числі, на оплату комунальних послуг, прив’язавши до прожиткового мінімуму. Законопроект передбачає спрощення системи отримання пенсій громадянами на контрольованій Україною території, а також початок виплати пенсій на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як наголосила Наталія Королевська, постановою передбачено прийняти Порядок відшкодування (компенсації) шкоди особам за нерухоме майно, яке було зруйноване або пошкоджене під час бойових дій.

Депутатів у залі зацікавило, чому додаткові видатки через відшкодування мають впасти на плечі українських платників податків, а не країни-агресора.  Обранці також звернули увагу на те, що у сесійній залі під час розгляду важливого питання присутня невелика кількість нардепів. Нардеп від Опоблоку Юрій Бойко закликав, якщо не вистачить голосів, підготувати аналогічний закон і винести на розгляд наступного тижня, щоб він отримав підтримку.

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм, звертаючись, до ініціаторів законопроекту, заявив: «Хочу звернутись до представників Партії регіонів та людей, які ініціювали цю історію. Скажіть мені, будь ласка, чому вам вистачає адмінресурсу, щоб влаштовувати свої питання у металургії, в енергетиці, у тарифах, тут, у залі, вирішувати з Порошенком щодо голосування, але для переселенців у вас не вистачає адмінресурсу, щоб натиснути на уряд, і ви приходите з такими постановами. Де ваш адмінресурс в уряді, коли ви питаєте щодо тарифів Рината Ахметова або облгазів Фірташа, а коли переселенці, то ви тут піднімаєте галас. Будь ласка, використовуйте цей ресурс там, коли це потрібно не тільки для ваших кишень!».

Під час голосування за основу проект Постанови про заходи із посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб підтримали 118 депутатів.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News