середа, 21 березня, 2018, 15:18 Економіка
Ймовірно, що четвертий транш МВФ був останнім, – Блінов
ZIK
ZIK

У березні 2019 року завершується чотирирічна програма Міжнародного валютного фонду для України. Скоріш за все, після президентських виборів постане питання щодо започаткування нової програми співробітництва з фондом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив економічний експерт Андрій Блінов.

«Я думаю, що компроміс від Міжнародного валютного фонду є досить невеликим і, швидше за все, той не піде на те, щоб надати Україні п’ятий транш. Це може статися лише у разі гострої кризи, як у 2015 році, коли було розпочато безпрецедентну програму між МВФ. Тоді одразу виділили п’ять мільярдів доларів кредиту. Але на той момент, передусім, стояло політичне та геополітичне питання, обмінний курс наближався до 40 гривень за долар і посилився банкопад. Тому стояло питання, чи не «накриється» українська економіка», – сказав Блінов.

Він зазначив, що на сьогоднішній день такої гострої кризи немає, бо зростають світові ринки. Україна минулого року змогла вийти на зовнішній ринок запозичень, розмістивши п’ятнадцятирічні євробонди. Хоча те, що іноземці зараз активно інвестують в короткострокові внутрішні облігації, є не дуже доброю тенденцією.

«Мова йде про те, що на сьогоднішній день не надходять валютні компоненти фінансового рахунку платіжного балансу. Тому Міжнародний валютний фонд, який не має певного політичного тиску не вважає, що Києву зараз необхідно вкрай допомагати навіть з ідеологічних причин. Скоріш за все, питання траншу від МФВ буде відкладено у довгу шухляду. Справа в тому, я не зовсім впевнений, що уряд зможе ухвалити будь-яке рішення щодо ціни на газ до 1 квітня для населення України», – прокоментував він.

Економічний експерт також розповів, що у березні 2019 року програма Міжнародного валютного фонду завершується.

«Є велика імовірність того, що четвертий транш МВФ був останнім. А в цій програмі ми за той неповний рік, що залишається, траншу можемо і не отримати. Про її пролонгацію думаю, що мова не може йти, бо вона і так вже довго триває. Скоріш за все, постане питання вже після президентських виборів в Україні про те, що можна буде започатковати нову програму, наприклад, на загальній координації з Міжнародним валютним фондом без виділення кредитування», – вважає Блінов.

На його думку, це буде залежати від поточної політичної ситуації в країні.

«Хто б не прийшов до влади у 2019 році, буде розуміти, що без плеча МВФ та міжнародних організацій пройти пікову кризу зовнішніх виплат з 2019 до 2021 року без суттєвих втрат буде неможливо. Відповідно той чи інший формат відносин з МВФ скоріш за все буде підтримуватися. А також будуть спроби з боку Києва відкрити нову програму з МВФ у 2019 році», – наголосив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 16:03 :40