Новини » Світ 21 березня, 2018, 16:19
ЄС хоче запровадити податок для великих інтернет-компаній
Фото: ZIK/EPA/STEPHANIE LECOCQ/Архівне фото
Фото: ZIK/EPA/STEPHANIE LECOCQ/Архівне фото

Єврокомісія представила план щодо запровадження податку у 3% для технологічних гігантів на зразок Google, Facebook і Amazon.

Про це повідомляє «Європейська правда», посилаючись на The Financial Times.

Пропозиція Брюсселя складається з двох частин і є спробою реформування міжнародних правил щодо оподаткування цифрових компаній там, де вони роблять продажі, незалежно від фізичного розміщення їх операцій.

Доки ці довгострокові зміни не будуть узгоджені на міжнародному рівні ЄС запропонував тимчасовий податок на отримані компаніями прибутки в ЄС.

«Цифрова економіка – це великі можливості для Європи, і Європа – це величезне джерело доходів для цифрових фірм. Але наші доінтернетівські правила не дозволяють нашим державам-членам збирати податок з цифрових компаній, що працюють в Європі, але не мають фізичної присутності тут. Ось чому ми виступаємо за просування нових законодавчих норм, а також за тимчасовий податок на цифрову діяльність» – заявив євро комісар з питань оподаткування П’єр Московісі.

Пропонований новий податок ЄС стосуватиметься компаній з річним світовим оборотом більше 750 млн євро, чий сукупний оподатковуваний дохід у розмірі 50 млн євро виробляється в ЄС. Чиновники підрахували, що під дію податку підпадуть понад 100 компаній, які, за їх оцінками, приноситимуть близько 5 мільярдів євро податку щорічно.

Для набуття чинності цю пропозицію мають схвалити всі держави-члени ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 05:12 :58