середа, 21 березня, 2018, 20:44 Події
В Україні є такса на побиття журналістів, – голова Національної спілки
ZIK
ZIK

Українські правоохоронці не лякають псевдоактивістів, які нападають на ЗМІ та журналістів. В Україні навіть є такса за побиття журналіста, яка до складає 200-1700 гривень.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заслужений журналіст України, Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«Нещодавно обговорювали це питання на великій конференції. Ми фіксуємо, що зараз є атмосфера тривоги через журналістів і керівників ЗМІ щодо можливості спокійно займатись своєю професійною діяльністю. Ця атмосфера складається з кількох факторів і певної історії. Коли ми розглядаємо випадки блокування ЗМІ, то маємо висновки Нацполіції, де було відмовлено в розслідуванні справи», – розповів пан Томіленко.

За словами гостя програми, політики культивують у суспільстві поділ на правильних і неправильних журналістів

«Права неправильних журналістів можна гнобити, бо вони можливо керують ззовні, чи це олігархічні, чи проросійські медіа. Але наша правоохоронна система повинна реєструвати заяву і вона далі має розслідуватись. В нас правоохоронна система не лякає активістів чи псевдоактивістів», – відзначив журналіст.

Для того, аби в цьому пересвідчитись, на переконання пана Томіленка, треба зайти в реєстр і ми побачимо, які рішення виносять суди в тих справах, які правоохоронні органи таки передають в суд.

«В Україні є такса за побиття журналіста, яка дорівнює 200-1700. Нещодавно ми зраділи, коли нечувано суд у Вінниці дав 3 роки за побиття журналіста на очах у поліції. Ми не повірили, коли ми почали цікавились, то виявилось, що це умовний термін», – констатував Сергій Томіленко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 15:04 :56