середа, 21 березня, 2018, 10:09 Світ
У США попереджають про застосування санкцій за співпрацю з енергетичним сектором РФ
Представник Держдепартаменту США Гізер Ноєрт. Фото: U.S. Department of State
Представник Держдепартаменту США Гізер Ноєрт. Фото: U.S. Department of State

У Держдепартаменті США попередили компанії, які прагнуть співпрацювати з енергетичним сектором Росії, зокрема, будувати газопровід «Північний потік-2», про загрозу запровадження проти них санкцій.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Ми провели багато часу, спілкуючись з нашими партнерами та союзниками в інших зарубіжних країнах, щоб пояснити їм наслідки CAATSA (Акту протистояння противникам Америки через санкції – ред.), а також про те, як людина, компанія чи країна можуть потрапити під дію CAATSA та під санкції», – сказала речниця зовнішньополітичного відомства США Гедер Науерт у Вашингтоні 20 березня.

Вона нагадала також про офіційну позицію США щодо російського проекту «Північний потік-2».

«Ми вважаємо, що «Північний потік-2» може підірвати загальну енергетичну безпеку та стабільність Європи. Це надасть Росії ще один інструмент тиску на європейські країни, особливо на такі країни, як Україна», – наголосила Науерт.

Проект «Північний потік-2» має постачати газ із родовищ на півночі Росії безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого «Північного потоку». Компанія Nord Stream 2 AG («Північний потік-2»), що займається плануванням будівництва, належить російському «Газпромові» на 100 відсотків через його філію у Нідерландах.

Критики вважають, що, на відміну від першої черги, вже наявного газопроводу «Північний потік», запланована друга не має економічного обґрунтування і є суто політичним проектом Кремля, що має на меті збільшити залежність Європи від російського газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 17:18 :58