Новини » Політика 21 березня, 2018, 17:03
У МЗС України просять визнати нелегітимними вибори президента РФ лише в Криму
Будівля Міністерства закордонних справ України. Фото: Альохін Дмитро/УНІАН
Будівля Міністерства закордонних справ України. Фото: Альохін Дмитро/УНІАН

У Міністерстві закордонних справ України вважають найбільш прийнятною реакцією Верховної Ради на вибори президента РФ, заявити про невизнання їх на території окупованого Криму, а не у всій Росії.

«Міністерство закордонних справ підтримує законопроект (проект постанови – ІФ) №8168, який також продовжує політику невизнання спроби анексії частини території України і не визнає легітимність виборів президента Російської Федерації на окупованій території, який засвідчить, що ці вибори не можуть служити ані доказом, ані обґрунтуванням зміни українського статусу цих територій. Відповідно Міністерство закордонних справ не підтримує законопроект №8153», – сказав заступник директора департаменту – начальник політичного відділу департаменту протидії загрозам із боку РФ МЗС України Марко Шевченко на засіданні парламентського комітету у закордонних справах у середу.

Він нагадав, що напередодні дня виборів президента РФ парламент у своїй заяві відзначав неприпустимість визнання виборів в окупованому Криму.

М.Шевченко зазначив, що проект постанови про невизнання цих виборів виключно на території Криму є ближчим до висновків БДІПЛ/ОБСЄ, в яких не йдеться про нелегітимність виборів президента РФ загалом.

«Це Бюро – шанована на міжнародній арені інституція. Його висновки є в основі всіх політичних рішень усіх демократичних урядів Європи і країн простору ОБСЄ», – додав він.

Крім того, представник МЗС зазначив, що практичні наслідки визнання нелегітимними виборів президента РФ негативно позначаться на можливостях МЗС щодо захисту українських громадян у Росії, зокрема незаконно засуджених.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано два проекти постанов з оцінкою виборів президента РФ. Проект постанови №8153 представників фракції «Народний фронт» пропонує визнати нелегітимним ці вибори загалом, а фракція «Блок Петра Порошенка» проектом постанови №8168 пропонує не визнавати проведення цих виборів лише на території окупованого Криму.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 13:47 :58