У Львові патріоти пікетуватимуть міськраду, щоб бандерівський прапор визнали офіційно

Прес-конференція націоналістів щодо акції під час сесії Львівської міської ради на захист червоно-чорного прапора. Фото: Микола Тис/ZIK

У четвер, 22 березня, представники націоналістичних організацій зберуться під Львівською міською радою на мирний пікет з вимогою офіційно визнати червоно-чорний прапор і вивішувати його поряд з державним прапором у святкові чи жалобні дні, пов’язані з національно-визвольними змаганнями.

Про це сьогодні на спільній прес-конференції повідомили представники «Національного корпусу», ВО «Свобода» і «Правого сектору».

Голова Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук нагадав, що відповідну ухвалу, запропоновану свободівцям, на сесії ЛМР 15 лютого провалили. Натомість прийняли альтернативну ухвалу, яку в останній момент подали чиновники міської ради і яка фактично нівелює значення червоно-чорно прапору, оскільки лише «рекомендує» його використання. За таке рішення тоді у повному складі проголосували фракції «Самопоміч» і «Громадянська позиція», а також міський голова і секретар міської ради.

Голова Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук.
Голова Львівської міської організації ВО «Свобода» Любомир Мельничук.

Мельничук додав, що ухвали про обов’язкове використання бандерівського прапора вже прийняли десятки українських міст. Львів – перший, чия міська рада проголосувала проти. Ба більше, після того міські чиновники двічі скасовували наступні сесії, оскільки, за слова свободівця, «боялись народного гніву».

Станом на сьогодні є розпорядження про проведення сесії завтра, 22 березня. Тому представники «Національного корпусу», ВО «Свобода», «Правого сектору», «Соколу», ОУН, інших націоналістичних організацій та просто небайдужі львів’яни зберуться у цей день під стінами міської ради, щоб донести до депутатів свої вимоги.

«Зараз розпочалася брудна кампанія, що, мовляв, націоналісти хочуть замінити державний прапор на бандерівський. Але для всіх очевидно, що головним є синьо-жовтий прапор. Але коли на нього потрапляє кров, він стає червоно-чорним. Це є прапор української визвольної боротьби. Під таким прапором зараз хлопці в окопах захищають державу на Сході», – наголосив Любомир Мельничук.

Представник Національного корпусу Євген Сюч наголосив, що патріотичні організації готові застосувати «весь арсенал політичної боротьби. «Ми не дозволимо глумитися на червоно-чорним прапором», – сказав він.

Представник Національного корпусу Євген Сюч
Представник Національного корпусу Євген Сюч

Керівник НВР «Правий сектор» Львівщини Тарас Бобанич («Хаммер») додав, що, на його думку, небажання міських чиновників визнавати бандерівський прапор – це «плазування місцевої влади перед різноманітними грантодавцями».

Керівник НВР «Правий сектор» Львівщини Тарас Бобанич («Хаммер»)
Керівник НВР «Правий сектор» Львівщини Тарас Бобанич («Хаммер»)

«Тобто береться до уваги не національна пам’ять, не пріоритетні моменти для української нації й Української держави, а йде, в першу чергу, врахування, як нас сприймуть у Польщі, в Євросоюзі і тому подібне. Це свого роду комплекс меншовартості, який є в них особисто і який нав’язується також і львів’янам. Але ми однозначно доведемо справу до кінця, і червоно-чорний прапор буде майоріти у відповідні дні поряд із державним прапором. Ніяких маніпуляцій ми не допустимо», – зазначив він.

Як повідомлялося, Львівська міська рада 15 березня прийняла рішення, згідно з яким у пам’ятні дні, пов’язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті борців за незалежність України, у місті вивішуватимуть виключно Державний прапор України.

Цю ухвалу запропонували чиновники міської ради, за неї проголосували 44 депутати. Водночас, у залі не вистачило голосів за альтеративне рішення депутатки від фракції ВО «Свобода» Мар’яни Батюк, згідно з яким у пам’ятні дні на Ратуші, Високому Замку, будівлях комунальних установ та районних адміністрацій поруч з синьо-жовтим мали б вивішувати також червоно-чорний прапор.

Loading...