середа, 21 березня, 2018, 17:57 Суспільство
Сім’я мов, якими розмовляють в Азії, нараховує 4500 років
Джерело: Royal Society Open Science
Джерело: Royal Society Open Science

Найновіші лінгвістичні дослідження довели, що дравідійська сім’я мов нараховує 4500 років. До неї належать приблизно 80 мов, якими розмовляють 220 мільйонів людей у ​​Центральній та Південній Індії й Шрі-Ланці.

Такі дані оприлюднила міжнародна група науковців, яка зібрала дані від представників усіх підгруп дравідійських мов, – повідомляє phys.org.

Результати дослідження опубліковані в Royal Society Open Science, добре вписуються в попередні лінгвістичні та археологічні дослідження.

Дравидійська сім’я мов є однією з шести найбільших мовних сімей Південної Азії. Найпоширеніші серед дравідійських мов – це телугу, тамільська, каннада і малаялам. Їхні літературні традиції сягають тисяч років, при чому найстаршою є – тамільська мовна традиція. Найдавніші збережені написи на цій мові походять з ІІІ століття, але відомо, що літературна традиція тамільської мови сформувалася ще на два століття раніше. Тамільська мова, як і санскрит, є однією з класичних мов Індії. Проте, на відміну від санскриту, існує задокументована єдність між її класичними та сучасними формами. Зокрема, збереглися тамільські написи, вірші, пісні, релігійні та світські тексти.

«Вивчення дравідійських мов має вирішальне значення для розуміння праісторії Євразії, оскільки ці мови мали великий вплив на інші мовні групи», – зазначила Аннамарія Феркерк з Інституту наук історії людства ім. Макса Планка.

Самі дравіди все ще залишаються таємницею. Більшість дослідників вважає, що вони населяли Індійський субконтинент ще до прибуття сюди індоєвропейців (приблизно 3500 років тому). На думку багатьох науковців, предками дравідів в ІІІ-ІІ тисячоліттях до н. е. була створена Хараппська цивілізація і цивілізація Мухендо-Даро. Можливо, це нащадки Дасів, про яких згадує Рігведа.

Дослідники, що працюють під керівництвом Вишнуррія Коліпакама, проаналізували зв’язок між усіма мовними підгрупами дравійської сім’ї мов. Науковці використовували передові статистичні методи і з’ясували, що дравідійські мови з’явилися 4000-4500 років тому. Ця оцінка узгоджується з сучасними археологічними даними і доводить, що саме в цей час дравідійська мова під впливом культурного розвитку почала ділитися на центральні, північні та південні групи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 08:49 :19