Новини » Суспільство 21 березня, 2018, 23:50
Щербина: Журналіст, який зве себе «четвертою владою», є «личинкою» нардепа
ZIK
ZIK

Журналіст, який називає себе «четвертою владою» - це личинка нардепа. Треба займатись або одним або іншим. Йдучи на роботу варто залишати свою громадянську позицію вдома. Журналіст повинен дотримуватись балансу, працювати за стандартом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив головний редактор РБК-Україна Сергій Щербина.

«Я, можливо, зараз буду говорити неприємні для багатьох речі, але достатньо давно працюю в журналістиці і маю право про неї говорити. Справа в тому, що журналісти також винні в дечому. Ми дуже любимо підтримувати міфологію про «четверту владу». Я вважаю, що журналіст, який називає себе «четвертою владою» - це личинка народного депутата. Треба займатись або одним, або іншим», – зазначив редактор.

За його словами, йдучи на роботу, він залишає свою громадянську позицію вдома. Пан Щербина вважає, що журналіст повинен дотримуватись у своїй роботі балансу, повинен працювати за стандартом. Він зауважує, що не хоче боротися за щось, а якщо захоче, то піде у народні депутати. 

«Справа в тому, що я не хочу займатись активізмом, я не хочу рятувати Батьківщину з однієї причини, тому що мене ніхто не вибирав. Я займаюсь бізнесом, я торгую газетами. От сидить народний депутат, його вибрали, він несе відповідальність перед народом України.

Ми всі маємо свою певну аудиторію. У вас вона одна, у мене інша і якогось іншого ЗМІ вона третя. Я не хочу займатися пошуком зрадників народу. Для цього є компетентні органи, які мають давати відповіді на ці запитання. Я хочу просто спокійно конкурувати», – переконаний Щербина.

Також гість програми наголосив, що в країні величезна криза професіоналізму в всіх сферах, і в журналістиці, і в державному управлінні. Поки ми не зрозуміємо, що кожен повинен займатися своєю справою, тим, на що вчився, і тим до чого має хист, доти будемо жити так, як ми живемо.

«Наприклад, давайте попробуємо зібрати редакцію, яка пише статті. Я вам гарантую, що у вас нічого не вийде. Тому що люди з журналістики йдуть або в піар, де більші зарплати, або виїжджають за кордон. Це дуже велика проблема. Зараз знайти політичного кореспондента, який в стані написати статтю, дуже важко. І це одна із суттєвих проблем, яка негативно відбивається на рівні свободи слова. Але проблема в тому, що у нас криза професіоналізму у всіх сферах. Кухарка не може управляти державою», – вважає експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 00:41 :42