Новини » Регіони

На Рівненщині син за замах на вбивство матері проведе понад 9 років у тюрмі

Чоловік, який завдав 60-річній матері кілька ударів сокирою і лопатою, після чого присипав жінку землею на городі, за ґратами проведе 9 років та 6 місяців.

Такий вирок ухвалив Апеляційний суд Рівненської області стосовно 41-річного Сергія Д., обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 15 та частиною 1 статті 115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі Апеляційного суду Рівненщини.

Подія сталася торік у квітні в районному центрі Володимирець. Безробітний 40-річний Сергій проживав з матір’ю. Уранці 11 квітня між матір’ю та сином виникла сварка. Сергій схопив сокиру та вдарив матір, яка взялася докоряти йому за невиконану роботу у господарстві, по голові. Оскільки ж та захистилася рукою, наніс ще один удар, після чого пішов на город. Там його через деякий час знайшла скривавлена жінка, яка продовжила сварку з сином, за що отримала ще й лопатою по шиї, після чого знепритомніла.

Сергій прикопав матір на городі. Свідками цього стали найближчі сусіди, які й повідомили працівників поліції і медиків.

Правоохоронці, які прибули на місце події, застали Сергія у будинку. Він саме вимивав підлогу від крові. Лікарі діагностували у потерпілої політравму, множинні рубані рани, відкриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, рубану рану шиї з відривом гортані глотки від трахеї, рубану рану кисті, множинні забійні гематоми грудної клітки, травматичний шок. Життя жінці лікарі врятували, однак стан її здоров’я відтоді значно погіршився.

4 грудня 2017 року Володимирецький районний суд проголосив вирок у цьому кримінальному провадженні. Сергія визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 та ч.1 ст. 115 КК України й призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 9 років 6 місяців. Також суд задовольнив цивільний позов потерпілої. Обвинуваченому доведеться відшкодувати їй 19 тисяч майнової шкоди та 70 тисяч – моральної.

Не погодившись з вироком суду першої інстанції, захисник обвинуваченого оскаржив його в апеляційному порядку. У ході судового розгляду він переконував суд у необхідності змінити вирок Володимирецького районного суду в частині призначеного покарання та, застосувавши статтю 69 КК України, призначити покарання – 5 років позбавлення волі. Прокурор прокуратури заперечував проти задоволення вимог апеляційної скарги.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області, заслухавши доводи сторін, взявши до уваги обставини вчинення особливо тяжкого злочину, у задоволенні апеляційної скарги відмовила.

Loading...