вівторок, 20 березня, 2018, 14:13 Суспільство
Засідання Ради повинні бути захищеними, а депутатів охороняти не потрібно, – експерт
ZIK
ZIK

Засідання народних депутатів повинні бути абсолютно захищеними та недоторканними. Завтра можуть бути інші депутати, інший президент, але державні інституції мають залишатись недоторканними.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) зазначив політичний експерт Олександр Солонтай.

«Одна справа, коли на засіданні Ради всі розуміють, що конкретна людина зайшли з конкретною зброєю. Інше питання, що потрібно обмежити види цієї зброї. Якщо у людини, наприклад, іменний пістолет і взагалі ця людина колишній військовий, а пістолет – нагородний. Зовсім інша справа, коли людина захоче протягнути в зал Верховної Ради вибухівку», – зазначив Олександр Солонтай.

Тобто він пропонує розділяти засоби індивідуального користування та засоби масового враження.

«У питання, чи варто охороняти депутатів варто додатти слово «парламент». Тобто засідання депутатів потрібно охороняти, вони повинні бути недоторканними і в абсолютній безпеці. Самого депутата точно не потрібно охороняти, нехай вони думають про безпеку в Україні», – наголосив фахівець.

Він переконаний, що коли в державі безпечно жити українським громадянам, то серед нас безпечно буде і депутатам. Якщо ж людям небезпечно жити в країні, то депутатів не варто виокремлювати.

«Я зовсім не підтримую моду народних депутатів на кортежі, охоронців, секретарів, людей, які носять портфель і мобільний телефон, і три хлопці з навушником. Відразу ж помітно, наскільки ці люди далекі від народу і нічого спільного зі своїми виборцями вони не мають», – підкреслив політичний експерт.

Проте, наголосив він, коли у сесійній залі збираються народні депутати – олігархи, науковці, медики, прикордонники, військовослужбовці та інші, а туди прийшли ще й міністри, там повинна бути атмосфера абсолютної безпеки.

«Процедуру огляду при вході у Верховну Раду потрібно зробити абсолютно етичною. Там повинна бути не звичайна рамка, а такі, як у аеропортах. Відразу після проходження людини через цю рамку, видно все, що є на людині», – пояснює експерт.

Тому він переконаний, що завтра там повинні бути зовсім інші народні депутати, інший президент, але інституції повинні залишатися недоторканними.

«Я ось вчора був у комітетах Верховної Ради, завтра матиму там виступ з ветеранами АТО. Скільки я туди ходжу, стільки аналізую систему безпеки. Насправді ми дуже безпечні з точки зору того, в якому стані знаходиться урядовий квартал в умовах війни», – підсумував Олександр Солонтай.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 14:53 :51