вівторок, 20 березня, 2018, 12:08 Політика
У 2014-му Турчинов підтримав рішення Меджлісу про делегацію кримських татар в окупаційну владу, – Джемілєв
ZIK
ZIK

У 2014 році, після окупації Кримського півострова, виконуючий обов'язки Президента України говорив голові Меджлісу кримських татар Рафату Чубарову, що повністю розуміє рішення про делегацію своїх представників в окупаційну владу. Мовляв, тоді кримськотатарський народ був у дуже складній ситуації і робив усе задля самозбереження.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (в ефірі телеканалу ZIK) розповів народний депутат України, уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу, голова Меджлісу кримських татар ( у 1991-2013 роках) Мустафа Джемілєв.

У квітні 2014 року Меджліс кримськотатарського народу достатньо несподівано для багатьох ухвалив рішення про делегування своїх представників до виконавчої окупаційної влади. Мустафа Джемілєв тоді виступив проти, але таке рішення було проголосоване.

«Це однозначно було помилкою. Але, за поясненнями тодішнього голови Меджлісу Рафата Чубарова, який розмовляв з Києвом, з Олександром Турчиновим, люди тоді були практично в безвихідному становищі», – пояснює народний депутат.

Окрім цього, він розповів, що тоді виконуючий обов'язки Президента України Олександр Турчинов сказав, що зараз Україна нічим не може допомогти Криму.

«Він сказав, щоб ми робили все необхідне на наш погляд, аби зберегти свій народ і захистити права співвітчизників. Він сказав, що ні в кого не повернеться язик нас осуджувати, адже Україна прекрасно знає, в якому ми становищі», – запевняє екс-голова Меджлісу кримських татар.

Тим не менше, наголосив Мустафа Джемілєв, він особисто був категорично проти того, аби представники Меджлісу перебували в окупаційній владі.

«Проте мене тоді не було в Україні, адже мене запросили на засідання Радбезу ООН в Нью-Йорк. Коли я дізнався, що таке планується, відразу сказав членам Меджлісу, з яким зміг зв'язатись, що категорично проти цього. Але сталось так, що вони проголосували за це», – каже уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу.

Окрім цього він зазначив, що коли б він в цей час перебував в Україні, на території півострова, імовірно, зміг би переконати своїх колег у неправильності такого рішення.

«Певна річ, коли б я був у Криму, курултай проходив би в дещо інший спосіб. Наприклад, Рафат Чубаров тоді порушив регламент. За регламентом при відкритті курултаю передбачено виконання гімнів України та кримськотатарського народу», – підкреслив нардеп.

Проте під час окупації півострову через страх представники Меджлісу кримськотатарського народу вирішили відмовитись від виконання гімну України.

«У такому випадку Чубаров повинен би зізнатись, що Меджліс боїться окупантів і найперше мало б бути голосування про те, аби не виконувати гімн України. Тоді б він подивився, як проголосують люди. А хто ж йому дав право одноосібно вирішувати, що не буде гімну?» – запитує Мустафа Джемілєв.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 17:18 :55