Новини » Львів 20 березня, 2018, 10:11
Садовий обіцяв показати дані про сміттєпереробний завод, які приховують його підлеглі
Міський голова Львова Андрій Садовий (п) та його заступник з питань ЖКГ Сергій Бабак. Фото: solvetpv.lviv.ua
Міський голова Львова Андрій Садовий (п) та його заступник з питань ЖКГ Сергій Бабак. Фото: solvetpv.lviv.ua

Фактично чотири місяці, з 27 листопада минулого року, триває боротьба ІА ZIK з підрозділами ЛМР за право на отримання інформації про витрату бюджетних коштів на виготовлення проектної документації на будівництво сміттєпереробного заводу на території ТЕЦ-2. Спочатку у «Львівтеплоенерго» відповіли, що не мають до цього взагалі жодного стосунку. Після чергового запиту, цього разу вже через профільного заступника мера Сергія Бабака, вони разом не вигадали нічого кращого, як назвати цю інформацію комерційною таємницею. А йдеться про чималу суму, витрачену на виготовлення ТЕО та проекту, а саме 0,5 та 4,5 млн грн. Пікантності ситуації додає та обставина, що кошти, фактично, були пущені на вітер, адже ділянку під завод довелося міняти і, відповідно, документи втратили актуальність! До того ж була порушена тендерна процедура, що стало підставою для відкриття кримінальної справи.

Журналістів, схоже, почув Андрій Садовий, пообіцяв розібратися у ситуації та дати «наганяй» усім винним у приховуванні інформації. Подаємо діалог з міським головою у повному обсязі зі збереженням стилістики та емоцій розмови:

– Вся документація, яка робиться за кошти платників, є відкритою. Якщо є зауваження стосовно некоректності подачі інформації для вас, я перегляну ці матеріали і попрошу, щоби інформацію надали вам у повному об’ємові.

У «Львівтеплоенерго» назвав її комерційною таємницею

– «Львівтеплоенерго» – це підприємство, яке не має досвіду комунікації з тими чи іншими організаціями, для цього є міська рада…

Але наступний запит був скерований у ЛМР персонально Сергію Бабаку, і звідти ми отримали таку ж відповідь!

– Якщо він відповів таким же чином, то він отримає від мене наганяй.

Далі звернувся до працівника прес-служби:

– Підніми, будь ласка усю тематику по даному питанню і підготуємо якісну і фахову відповідь, щоби люди володіли об’єктивною інформацією.


Нагадаємо, тендери на виготовлення ТЕО та проектної документації для сміттєпереробного заводу були замовлені ще у березні та червні 2017 року, відповідно. На це міська рада готова була виділити 0,5 та 4,5 млн грн. Розробниками виступали компанії з Харкова «Важпромавтоматика» та «Котлопроект». За проект було сплачено аванс у розмірі приблизно третини від повної вартості, що становить приблизно 1,5 млн грн. Правда, цю суму міська рада обіцяє повернути настільки, наскільки були виконані роботи.

А от ТЕО виготовлене повністю, за нього сплачено усю вартість, документ надійшов у розпорядження ЛМР – то ж чому не можна з ним ознайомитись!

Спочатку у «Львівтеплоенерго» на наш запит від 24 листопада відповіли лише 19 грудня, що відмовляють ІА ZIK у наданні інформації, оскільки не є її розпорядником. Адже фірма займається наданням послуг з теплопостачання.

<nbsp;>

Ситуація, коли комунальне підприємство місяць готує відповідь (на яку визначено 5 робочих днів), а потім ще й відмовляється її оприлюднювати викликала природне обурення. Тому наступний запит був надісланий безпосередньому керівнику пана Пакіжа заступнику міського голови Сергію Бабаку 5 січня.

Листом від імені виконавчого комітету від 16 січня за підписом Сергія Бабака було визначено, що розпорядником інформації все ж виступає «Львівтеплоенерго», тому вони й зобов’язані їх надати відповідь.

28 лютого – через місяць! – врешті надійшла інформація від виконкому за підписом Сергія Бабака. У ній йдеться, що дана інформація є конфіденційною та становить комерційну таємницю.

<nbsp;>
<nbsp;>
<nbsp;>

Таким чином, виглядає, що «Львівтеплоенерго» називає комерційним замовлення, яке було зроблене навіть не за кошти від операційної діяльності комунального підприємства, а за гроші міського бюджету, які надходять у казну з кишень платників податків. Чи має право ЛКП приховувати таку інформацію? Очевидно, що ні!

Можна припустити, що причиною такої закритості даної інформації є два фактори:

  • З одного боку те, що тендер проведено з порушенням законодавства, що стало для відкриття кримінальної справи.
  • А друге – це те, що екологи у вимогах до розробки ТЕО пункт про будівництво ТЕЦ, тобто, фактично, установки для спалювання сміття. Таким чином чиновники, імовірно, бояться, що буде виявлено інформацію про підготовку проекту для будівництва сміттєспалювального заводу.

Чи виявиться це правдою і чи дотримає слова Андрій Садовий дізнаємось невдовзі.

Богдан Білан,
IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:37 :03