вівторок, 20 березня, 2018, 12:58 Світ
Розвідка Ізраїлю допускає початок нової війни із залученням Росії, – Шмулевич
ZIK
ZIK

Росія перетворюється у типову фашистську державу, де немає жодної демократії. До того ж, вона переводить свою економіку на воєнні рейки. Згідно прогнозів експертів та даних розвідки, цілком можливо, що на ізраїльських кордонах розпочнеться нова потужна війна, у яку буде залучена й РФ.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив ізраїльський політолог Авраам Шмулевич.

На його думку, події, які відбувались у Росії 19 березня, не можна називати виборами. Адже волевиявлення – соціальна інституція, яка несе за собою конкретні процедури та присутність певної кількості партій. Однак, у РФ усього цього немає. 

«Зрештою, йдеться і про наявність парламенту, який обирають. У Росії ж цього також не було. Те, що відбувалось, не можна називати виборами, як свого часу і в Радянському Союзі. Адже треба розуміти, що у РФ уже не парламентська демократія», – переконаний Шмулевич.

Однак, на його думку, навряд чи міжнародна спільнота може якось реагувати на ці події. Мовляв, у світі уже є достатньо багато диктаторських держав із повною відсутністю демократії. Росію ж остаточно «записали» до цього списку.

«Росія – типова авторитарна країна, яка перетворюється на фашистську державу. Думаю, там багато хто, та й сам Путін, вважають, що вони відновлюють Радянський Союз. Як би там не було, про жодну демократію не йдеться. Тому у цьому сенсі міжнародна спільнота мало що може зробити. Та, як показує досвід, зазвичай, вона і не хоче», – зауважив експерт.

Тож, на його думку, зараз Захід усіма силами намагається не вступати у жорстку конфронтацію із московським режимом. Для світу головне, щоб Росія «не лізла до них самих».

«Та основна проблема Путіна – він влазить у справи Заходу та погрожує. Тож, думаю, це найбільше хвилює міжнародну спільноту», – припустив Шмулевич.

Водночас він підкреслив: першим указом Путіна буде масовий призов на військові збори.

«Тому не думаю, що ці псевдовибори можуть щось змінити. У російської політики досить чіткий курс: знищення приватної власності через відродження державної. Адже, якщо ще у 2005 році держава володіла 30% власності, то сьогодні – уже 75-ма», – зауважив Шмулевич.

До того ж, за його словами, усю російську економіку переводять у військову сферу.

«Росія чинить агресію щодо інших держав. Зокрема – серія політичних вбивств, що відбулась у Великій Британії, військові дії у Сирії та погрози США. Усі ці процеси лише наростатимуть. Адже, я вважаю, що Росія перетворюється на типову агресивну фашистську державу», – підкреслив він.

Окрім того Шмулевич зазначив: у Ізраїлю є своя позиція щодо Росії, адже Кремль підтримує найбільших ворогів цієї держави – Іран та терористичні угрупування.

«При цьому Кремль відкрито заявляє, що ці терористи є їхніми партнерами. Ізраїль занепокоєний російськими військами біля наших кордонів. Загалом ситуація – досить напружена. Ми намагаємось не погіршувати стосунки із РФ, та всім зрозуміло що вона – ворожа держава. Однак, це ніяк не зв‘язано з Україною та іншими фронтами. У нас тут своя гра, де нас насправді мало хто підтримує. Та Ізраїль уже звик опиратись лише на власні сили. За оцінками експертів та розвідки, є ймовірний початок нової великої війни на нашому кордоні. Туди буде залучена й Росія», – розповів політолог.

Що ж до позиції України, то, на думку експерта, тут наша держава сама має чітко визначитись із пріоритетами.

«В Ізраїлю є претензії щодо політики історичної пам‘яті. Адже держава, де Бандера є головною культовою фігурою, не може бути нам дружньою. У цьому плані Ізраїль підтримуватиме Польщу. Та з іншого боку, не думаю, що це серйозно вплине на наші стосунки. Якщо українсько-російська війна таки почнеться, Ізраїль засуджуватиме дії Росії, як і більшість країн Заходу», – заявив Авраам Шмулевич.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:45 :48