Новини » Суспільство 20 березня, 2018, 14:00
Рада посилила відповідальність за незаконну вирубку і контрабанду лісу
Зрубані дерева. Фото: УНІАН
Зрубані дерева. Фото: УНІАН

Народні депутати посилили адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу, а також за контрабанду лісоматеріалів.

За проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів № 5495 під час сесійного засідання ВРУ, яку транслює телеканал ZIK, проголосували 246 обранців.

Як ідеться у пояснювальній записці до законопроекту, метою його прийняття «є забезпечення збереження лісового фонду країни шляхом обмеження внутрішнього споживання необроблених лісоматеріалів і посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісу та подальший його експорт поза митним контролем (контрабанду)».

Законопроектом пропонується КМУ розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.

Голова парламентського Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк нагадав про запровадження мораторію на вивезення з України лісу-кругляку та наголосив, що позитивний результат був би іще більший, якби не було контрабанди, яка сьогодні підточує державну економічну політику.

«Одна з ключових новацій законопроекту про збереження українських лісів – це криміналізація контрабанди лісу-кругляка. Ми пропонуємо: порушуєш мораторій, незаконно вивозиш ліс за кордон – відправляйся до в’язниці на 3-7 років, за рецидив – до 12 років», – заявив нардеп та додав, що законопроект запроваджує внутрішнє споживання лісоматеріалів задля збереження ресурсу.

Народний депутат України Юрій Дерев’янко розповів про «схеми», як в Україні оминають мораторій на вивезення лісу-кругляка, зокрема, документи оформлюють, як щодо вивезення дров. Нардеп, розповідаючи про альтернативний законопроект, наголосив, що внутрішній річний обсяг вирубування лісу не має перевищувати річного природного приросту лісу. Депутат закликав колег-парламентарів підтримати будь-який із законопроектів.

Проект закону № 5495 під час голосування підтримали 246 народних депутатів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 11:17 :14