вівторок, 20 березня, 2018, 11:16 Політика
При створенні Автономної республіки Крим було допущено помилку, – Мустафа Джемілєв
ZIK
ZIK

Президент України у 2014-му сам визнав, що при створенні Автономної республіки Крим було допущено помилку. Схожа автономія не повинна бути територіальною, а національно-територіальною. Важливо, щоб у керівництві автономії були представники кримськотатарського народу.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (в ефірі телеканалу ZIK) зазначив народний депутат України, уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу, голова Меджлісу кримських татар ( у 1991-2013 роках) Мустафа Джемілєв.

«З Президентом України ми бачимось не так часто. Як уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу теоретично я міг би в будь-який час прийти до нього. Але так виходить, що навіть коли він сам призначає зустріч, з'являються нові справи, важливі зустрічі. Але загалом, коли є невідкладні питання, я кажу, що дуже потрібно і ми зустрічаємось», – розповідає нардеп.

Було дуже багато законодавчих ініціатив, які Мустафа Джемілєв разом із Петром Порошенком анонсували протягом останнього часу, але, на жаль, вони загальмувалися. Зокрема, мова йде про внесення змін до Конституції, які передбачають надання Криму іншого статусу – національної кримськотатарської автономії.

«Я думаю, проблем жодних немає, але будуть великі ускладнення при ухваленні таких ініціатив. Взагалі сам Президент, ще до того, як я йому це сказав, визнав, що було допущено помилку при створенні Автономної республіки Крим. Така автономія повинна бути не територіальною, а національно-територіальною», – запевняє колишній голова Меджлісу кримських татар.

Окрім цього, він зазначив, що ще у 2014-му Президент України говорив про те, що ця автономія повинна була називатись Кримськотатарською автономною республікою.

«Я сказав, що назва для мене не є настільки суттєвою, значно важливішим є зміст. Важливо, щоб там були норми і форми представлення корінного народу, статус нашої мови. Саме в цій площині ми й почали працювати. За дорученням Президента була створена робоча група і ми виробили свої пропозиції до 10 розділу Конституції, який саме і стосується Криму», – розповідає уповноважений Президента з питань кримськотатарського народу.

Читайте також: Захоплення Криму було помилкою резидента, – однокурсник Путіна

Він зауважив, що пропозиція загалом вже готова, але там є певні моменти, що потребують обговорення. Багато експертів та політиків проти використання терміну «республіка», щоб не було натяку на федералізм.

«Я думаю, що такі побоювання зовсім необґрунтовані. Вони вважають, що за аналогією з Кримською республікою можуть вимагати автономії і представники угорської, румунської та інших національних меншин. На їх думку, це буде загрозою розвалу держави. Ці люди не до кінця розуміють, що держави розпадаються не від того, що задовольняються законні права різних національностей», – каже Мустафа Джемілєв.

Читайте також: Син Хрущова пояснив, чому його батько віддав Крим Україні

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 08:54 :00