Новини » Суспільство 20 березня, 2018, 11:05
Позеленів від заздрості? Як наше обличчя реагує на зміну емоцій
Джерело: telegraph.co.uk
Джерело: telegraph.co.uk

Вчені вперше продемонстрували, як наше обличчя змінює свій відтінок залежно від зміни почуттів.

Незважаючи на те, що це ледь помітні зміни кольору шкіри навколо носа, брів, щік або підборіддя, ці ефекти підсвідомо вловлюють інші, – пише видання Daily Telegraph.

Це означає, що сумну людину, яка намагається прибрати хоробрий вираз обличчя, все-таки видасть нещасливий колір шкіри, неминуче показуючи сум’яття, що криється за посмішкою.

Вчені вважають, що зміни кольору викликані кровообігом, що надходить з центральної нервової системи залежно від нашого емоційного стану.

Для дослідження вчені з Університету штату Огайо, США, відібрали сотні фотографій виразу обличчя й розділили зображення на різні колірні канали, що відповідають тому, як людські очі бачать кольори – або у червоному/зеленому каналі, або у синьому/жовтому.

Вони проаналізували зображення за допомогою комп’ютерного аналізу та з’ясували, що такі емоції, як «щастя», «сум», «гнів» або «відраза», формують унікальні кольорові візерунки.

Наприклад, «відраза» створює блакитно-жовтий слід навколо губ, проте червоно-зелений навколо носа і чола.

«Щастя» позначається червоним відтінком на щоках та скронях й трохи синім навколо підборіддя, проте таке саме обличчя з трохи червоним лобом і трохи менш синім підборіддям демонструє «здивування».

Хоча команда не аналізувала «заздрість», проте вважає, що зелений колір пов’язаний із почуттям ревнощів та може бути наслідком нудоти, яка часто супроводжує цю емоцію.

Також вчені виявили, що волонтери змогли визначити правильну емоцію у 75% випадків. Ефект зберігався незалежно від статі, етнічної приналежності або загального тонусу шкіри.

Дослідження було опубліковано у Proceedings of the National Academy of Sciences.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 12:46 :19