Новини » Політика 20 березня, 2018, 18:01
Потоптані прапори: У Варшаві знову антиукраїнський психоз
Антиукраїнська акція під посольством України у Варшаві. Фото: twitter.com/RuchNarodowy
Антиукраїнська акція під посольством України у Варшаві. Фото: twitter.com/RuchNarodowy

Польські націоналістичні організації у понеділок, 19 березня, провели під посольством України в Варшаві акцію, під час якої спалили портрети Степана Бандери та Романа Шухевича. Організатори пікету, що відбувся наступного дня після виборів у Росії, заявили, що у такий спосіб відповіли на марш, присвячений пам’яті Романа Шухевича у Львові.

Подію у своєму Facebook описав один із її учасників польський депутат Роберт Вінніцкі від ультранаціоналістичної партії «Рух народовий», яка представлена у Сеймі Польщі всього одним депутатом.

Зокрема, він заявив, що націоналістична акція у Варшаві стала «прямою відповіддю на марш у Львові два тижні тому». Крім «Руху народового» до неї долучилися представники націоналістичних організацій «Національно-радикальний табір» і «Всепольська молодь».

Вінніцкі назвав марш у Львові неонацистським та ствердив, що він був проведений на честь «відповідального за геноцид поляків на Волині» Романа Шухевича.

Під час акції лунали гасла «Бандерівці – убивці», «Шухевич – злочинець» і «Сором за Україну». Маніфестанти закликали уряд Польщі «кардинально змінити свою політику стосовно Києва».

Наприкінці польські націоналісти спалили портрети Степана Бандери і Романа Шухевича.

Одночасно з протестами польських націоналістів до українського посольства прийшли також поляки, які висловили солідарність з Україною та українським народом під гаслом «За гідність вашу і нашу».

На події у Варшаві миттєво відреагувало Посольство України у Польщі, що засудило маніфестації польських націоналістичних організацій, які біля посольства «виголошували антиукраїнську пропаганду» і подякувало польським громадянам, які солідаризувалися з Україною.

На акцію також відреагувала Львівська обласна рада, яка на сесії 20 березня звернулася до Міністерства закордонних справ України та Служби безпеки України з вимогою зреагувати на антиукраїнські виступи біля Посольства України у Варшаві.

«Львівська обласна рада висловлює своє обурення подіями, що відбулися 19 березня 2018 року біля Посольства України у Варшаві, коли група радикалів із символікою польських організацій спалила портрети Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича. Особливо цинічним виглядає те, що зазначені дії відбулися за участі депутата Сейму Республіки Польща Роберта Вінніцького, який вчинив наругу над символом національно-визвольної боротьби України – червоно-чорним прапором і розтоптав його перед камерами. З огляду на це, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від Міністерства закордонних справ України та СБУ негайної і жорстокої реакції. Зокрема, вважаємо необхідним оголосити згаданого депутата Сейму Республіки Польща персоною, не бажаною для перебування в Україні», – підкреслено у заяві ЛОР.

Українців цікавить питання: кому вигідні такі антиукраїнські провокації та послідовне поглиблення кризи українсько-польських відносин? Коли цей абсурд припиниться?

Підготував Андрій Павлишин,
IA ZIK

 

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 22:29 :10