вівторок, 20 березня, 2018, 13:16 Політика
Не можна Крим порівнювати із Львівщиною, – Джемілєв
ZIK
ZIK

Якби у 2014 році Україна протистояла агресору у Криму, то звичайно, були б жертви і не було б Донбасу. Бо українська армія не мала достатньо сил, щоб відбити наступ ворога. Але боротися за півострів потрібно навіть, якщо будуть вичерпані всі можливості мирного вирішення.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Мустафа Джемілєв.

«Якби була політична воля українського керівництва і воно дало б команду обороняти Крим у 2014 році, у будь-якому випадку була б зрада і дезертирство. Адже дуже неправильним було формування військових підрозділів на півострові за увесь час незалежності України», – розповів Джемілєв.

За його словами, Крим був регіоном особливої уваги Російської Федерації і там ФСБ протягом десятиліть працювала з населенням і військовослужбовцями. Тому усі внутрішні українські служби та СБУ були інфільтровані їхніми людьми. Але у разі спротиву все ж були б не такі великі втрати, як при повній відсутності спротиву та будь-яких команд від вищого керівництва з Києва.

«Багато кримських татар, які колись працювали в СБУ та МВС, інформують мене про те, що  їх практично всіх відсторонили від роботи.  Тому зараз вони хочуть заручитись підтримкою та пояснити, чому опинилися на іншому боці. Вони кажуть про те, що у Криму їх дім, бо там вони народилися, виросли, створили сім’ю. І якщо б вони виїхали, то їм ніхто б не дав роботу деінде. Також вони кажуть, що нічого не робили проти кримських татар і тим самим заздалегідь виправдовуються», – прокоментував нардеп.

Тому він вважає, що не зовсім правильно засуджувати людей.

«Якби Крим був таким здоровим регіоном як Львівщина, то можна було б говорити про територіальність. Адже там є патріоти, які відстоюють інтереси України. Бо Крим – це зовсім інший регіон, який потрібує іншого підходу», – розповів Джемілєв.

Тому шанси втримати Кримський півострів можливо й були, але дуже мізерні.

«Я дотримуюсь принципу, що коли на твою землю приходить ворог, то його кількість не рахують, бо кожен виконує свій обов’язок, чого б це не коштувало. Тому якщо б ми показали спротив, звичайно, були б жертви, але точно можу сказати, що не було б Донбасу. Бо українська армія не мала достатньо сил, щоб відбити ворога. Але боротися за Крим потрібно навіть, якщо будуть вичерпані всі можливості мирного вирішення. Тому нам потрібно обов’язково заручитися підтримкою союзників, перш ніж починати якісь військові дії», – наголосив Джемілєв.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 08:26 :25