вівторок, 20 березня, 2018, 8:47 Суспільство
Нацрада може вилучити з «чорного списку» радянські фільми і поновити їх трансляцію

Голова Нацради з питань теле – і радіомовлення Юрій Артеменко вважає, що автоматична заборона в Україні фільмів, якщо в них грають актори, внесені Міністерством культури в «чорний список», не виправдана.

«Проблема з так званими «чорними списками» існує у нас давно – через те, що людину внесено у «чорний список», у нас забороняється демонстрація фільму, в якому вона знімалась. Але сам фільм не несе пропаганду і має міжнародне визнання. Однак суто за формальними ознаками ці фільми заборонені у нас до показу», – нагадав він, пише Укрінформ.

Артеменко вважає, що чинний закон повинен бути змінений.

«Акторам потрібно забороняти в’їзд в Україну, потрібно порушувати кримінальні справи, саджати у тюрми. А фільми оцінювати з точки зору, вони несуть загрозу Україні чи ні. Це велика дискусія. Закон потрібно модернізувати», – підсумував він.

Нагадаємо, законом України «Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» внесено зміни в закон «Про кінематографію», якими передбачено, що Держкіно відмовляє у видачі або припиняє дію вже виданого державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, зокрема, якщо одним з учасників фільму є фізична особа, включене в Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:26 :48