вівторок, 20 березня, 2018, 17:07 Суспільство
Із запровадженням е-декларацій антикорупціонери ставатимуть мішенями, – Калітенко
ZIK
ZIK

Коли представники громадських антикорупційних організацій викриватимуть корупціонерів у своїх областях, то на них зможуть тиснути місцеві активісті. Адже уся інформація буде у відкритому доступі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив аналітик департаменту аналізу політики Transparancy International Україна Олександр Калітенко.

«До 1 квітня 2018 року я та мої колеги з антикорупційної організації повинні подати е-декларації. І це саме ті особи, які можуть критикувати владу, навчаються, як боротися з корупцією та навчають інших», – розповів Калітенко.

Він також розповів, що в організації Transparancy International Україна усі готуються заповнювати і подавати декларації. Але заповнення таких документів може торкнутися і тих, хто отримуватиме будь-яку допомогу від них.

«Ті, хто отримують презентаційні чи навчальні матеріали, канцелярське приладдя, харчування повинні будуть заповнити декларацію. Я вам більше скажу, журналісти, які приходитимуть у нашу організацію на заходи і отримають роздруковані прес-релізи, наприклад, за кошти міжнародної технічної допомоги у рамках проекту – також автоматично стають суб’єктами декларування», – прокоментував аналітик.

Тому він вважає, що зараз активно триває придушення свободи слова в Україні і найважче буде  тим людям, які борються із корупцією у регіонах.

«Відбувається тиск на антикорупційні громадські організації. Адже з введенням декларування відбудеться придушення свободи слова та громадянського суспільства щодо тих осіб, які критикуватимуть владу. Найважче буде людям у регіонах, коли вони викриватимуть корупціонерів і питатимуть у місцевих посадовців, звідки вони взяли свої статки. Адже роблячи запит до НАЗК з виявленою недостовірною інформацією в декларації посадовця, він може потрапити під критику, яку можуть організувати за допомогою регіональних активістів. Відповідно, такі люди ставатимуть мішенями», – наголосив Калітенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 05:53 :15