Новини » Політика

Ілля Пономарьов: Міжнародний суд не прийме оцінку збитків від агресії, надану Мінфіном

ZIK

Оцінка завданих агресією збитків, яку прокуратурі надасть Міністерство фінансів України, не є незалежною оцінкою у суді, її ніколи не прийме міжнародний суд у такому аспекті.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Державної Думи Російської Федерації (2007-2016 рр.) Ілля Пономарьов.

Нагадаємо, сьогодні ВРУ підтримала проект Постанови про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності РФ за збройну агресію проти України, яким, зокрема, передбачене створення єдиної доказової бази агресії РФ проти України.

Ілля Пономарьов нагадав, коли Петро Порошенко очолив Україну, він позиціонував себе як «президент миру».

«Мені не здається, що йому буде легко цей образ перепозиціонувати, тому що виходить, що і з тієї ніші пішов, і до іншої не прийшов», – зазначив Ілля Пономарьов.

Гість програми зауважив, що повністю підтримує ідею щодо референдуму стосовно вступу України до НАТО, адже стосовно цього питання, як і щодо питання про вступ України до ЄС, потрібно розставити крапки.

Коментуючи прийняття ВРУ Постанови про комплекс заходів щодо відповідальності РФ за збройну агресію, у якій, зокрема, йдеться про створення міжвідомчого органу, відповідального за підготовку консолідованої претензії України до РФ як держави-агресора, Ілля Пономарьов наголосив, що «мода кожного разу створювати якийсь новий орган здається дуже дивною». З його слів, у підсумку всі силовики лише перешкоджають один одному.

«Усе те, про що йде мова у контексті цього законопроекту, це прямий обов’язок прокуратури. Якщо прокуратурі не вистачає якихось даних щодо збитку, вона повинна піти і взяти незалежну оцінку, бо та оцінка, яку прокуратурі надасть Міністерство фінансів, не є незалежною оцінкою в суді і ніколи не буде прийнята міжнародним судом у такому аспекті», – заявив Ілля Пономарьов та додав, що потрібно, навпаки, консолідувати всю відповідальність в діючому органі та вимагати від нього, щоб це був успішний процес.

Прийняття відповідного законопроекту гість програми називає «піарівською акцією».

«Зараз Рада хоче перетягнути на себе ковдру у цьому питанні, що вони цим займаються, але це взагалі не прерогатива ВРУ. Вона – законодавча влада, а розслідування мають проводити силовики», – додав гість програми.

Loading...