вівторок, 20 березня, 2018, 7:27 Політика
Екс-посол США пояснив, чому Путіна не привітали лідери міжнародної спільноти
Джон Гербст. Фото: aktualne.cz
Джон Гербст. Фото: aktualne.cz

Ігнорування з боку більшої частини західних лідерів чергової перемоги Володимира Путіна на президентських виборах в Росії було обумовлене тим, що самі вибори були «несправжніми», тобто не відповідали міжнародно визнаним демократичним стандартам.

Таку думку висловив в американській столиці колишній посол США в Україні Джон Гербст, пише Укрінформ.

«Деякі лідери привітали (Путіна – ред.), але їх не так уже й багато. Причина, чому інші не зателефонували, полягає в тому, що ці вибори не були справжніми», – зауважив колишній високопоставлений дипломат, який зараз очолює Євразійський центр ім. Діну Патрісіу аналітичного центру Атлантична рада.

Він уточнив, що зазвичай в дипломатичній практиці телефонні дзвінки з привітаннями здійснюються впродовж 24 годин після проведення виборів.

Гербст також звернув увагу на хитке економічне становище в Росії, яке має президент Путін на початку свого нового терміну. За його словами, в РФ не відбулося економічних реформ, й більше того, їх не очікується.

«Російська економіка має дуже низькі показники зростання, і зараз ми спостерігаємо період стагнації, застою. Це може тривати впродовж певного часу», – зауважив колишній посол.

Він висловив впевненість, що економічна стагнація в Росії продовжиться, допоки не буде змінене нинішнє керівництво держави.

«Але це може тривати й більше десяти років», – наголосив він.

Відповідаючи на запитання, чого можна очікувати від Росії в питаннях українського врегулювання після виборів, експерт зауважив, що останнім часом у Москві стала простежуватися позиція йти на компроміси.

«Ми побачили цікаві публікації по цій темі з боку російських експертних установ протягом останніх двох з половиною місяців. Чи призведе це до зміни в політиці – вже окреме питання», – зауважив Гербст.

Водночас, за його словами, в Москві посилюється розуміння, що агресія на Донбасі – справа безуспішна, і щось потрібно змінювати.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:12 :36