вівторок, 20 березня, 2018, 11:18 Львів
Чиновники Садового блокують встановлення меморіальної дошки Героєві Небесної сотні, – депутат

Львівська влада вчиняє перешкоди встановленню меморіальної дошки Героєві Небесної сотні, Герою України Дмитрові Чернявському на фасаді ЛНУ ім. Івана Франка.

Про це 20 березня на сесії Львівської облради наголосив депутат Олег Панькевич, озвучивши відповідний запит до міського голови Львова А.Садового та голови ЛОДА Олега Синютки.

Як зазначається у запиті, ще 1 листопада 2016 року на звернення громадської організації «Родини Героїв Небесної Сотні» виконком Львівської міської ради ухвалив рішення про погодження встановлення меморіальної таблиці Герою небесної Сотні Дмитрові Чернявському на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, де він навчався. За виготовлення таблиці взявся відомий львівський скульптор, професор Львівської національної академії мистецтв Ярослав Скакун. Проект уже готовий, він передбачає виготовлення таблиці з граніту та бронзового литва. Однак далі справа не просунулася, очевидно, через бюрократичну тяганину.

«Вважаємо ганебним явищем штучне затягування такої важливої справи – увічнення Героя України, чиє коротке героїчне життя пов’язане зі Львовом. Адже Дмитро навчався у Львівському НУ ім. Івана Франка, він любив Львів, тут оселилися його батьки після окупації Донецька», – наголосив О.Панькевич.

«Чиновники Садового вчиняють перешкоди тому, щоб гідно було вшановано пам’ять Героя. Через бюрократичні перешкоди меморіальна дошка досі не встановлена», – підкреслив депутат.

Він звернувся з цього приводу до міського голови Львова. Голову ЛОДА депутат закликав зі свого боку вплинути на ситуацію.

Активіст, свободівець Дмитро Чернявський 13 березня 2014 року був добровольцем у самообороні, яка охороняла учасників мітингу за єдність України в Донецьку. Після завершення мітингу група озброєних проросійських бойовиків напала на його учасників. Дмитро Чернявський загинув від ножового поранення, захищаючи відхід мирних демонстрантів.

Його подвиг визнано на державному рівні. 20 лютого 2015 року його удостоєно звання Герой України та ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 18:05 :04