Новини » Політика 19 березня, 2018, 17:41
Президентський законопроект про нацбезпеку передбачатиме реформу СБУ, – Вінник 
Фото: sof.mil.gov.ua
Фото: sof.mil.gov.ua

В комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони заявили про суттєві зміни в президентському законопроекті про нацбезпеку №8068.

Про це заявив секретар комітету та керівник робочої групи Іван Вінник, повідомляє «Українська правда».

За словами Вінника, робоча група ще не завершила доопрацювання законопроекту, але констатував значне розширення його тексту для критичних та інших правок, на яких наполягають, в тому числі, партнери з НАТО.

Так, Вінник зазначив, що у проекті закону будуть більш чітко прописані засади нацбезпеки, які регулюються законодавством, а також терміни щодо суб’єктів та об’єктів нацбезпеки, будуть описані особливості нацзагроз та інше.

Він додав, що йдеться також про питання системи цивільно-демократичного контролю, яку необхідно створити в рамках входження до НАТО.

«Вона потребує більш чіткого регулювання повноважень парламентського контролю. Зокрема, повноваження комітету, який буде регулювати діяльність структур, які займаються розвідкою, позагласною зйомкою інформації та інше», – сказав секретар комітету.

«Розпочинаємо процес реформування СБУ шляхом зміни її статусу і пропонується назвати Спеціальним органом з правоохоронними функціями та військовим формуванням у складі», – зазначив Вінник.

За його словами, реформована служба, зможе забезпечувати охорону державного кордону та буде займатися суто тими функціями, які мають забезпечити саме контртерористичну, антитерористичну діяльність та іншу правоохоронну діяльність в інших галузях, де це дозволено.

Вінник додав, що наразі пропонується комітет з питань нацбезпеки наділити більшими функціями для отримання даних від новоствореного спецоргану.

«Передбачається, що звіти мають подаватися двічі на рік. Комітет установить відповідну форму звіту та інформацію, яку необхідно подавати… Напевно, у значній мірі ця інформація буде мати грифи секретності», – додав він.

Також Вінник наголосив, що під час роботи робочої групи було багато дискусій щодо координації різних військових підрозділів. Зокрема, члени групи заплуталися в тому, хто, кому і як має підпорядковуватися, щоб доступно це прописати у документі.

«Складно розібратися чи є взаємоперпендикулярні шляхи підпорядкування… Напевне, необхідно провести науково-прикладний семінар в Мінобороні, щоб вони нам пояснили, як все координується», – сказав він.

Зазначається, що наразі в проекті закону передбачається дві вертикалі керівництва – головнокомандуючого та керівника об’єднаними силами, які можуть дублювати повноваження один одного.

Керівник комітету з нацбезпеки Сергій Пашинський заявив, що не можна допустити подібного колапсу.

«Це дуже кропітка робота. Ми не можемо створити дві паралелі, бо це буде ситуація колапсу. Широко розписані повноваження Генштабу і такі ж повноваження у керівника об’єднаних сил. Буде плутанина в розпорядженнях. Це дезорганізація Збройними силами України», – сказав він.

Член комітету Тарас Пастух зазначив, що наразі проект закону настільки видозмінений, що потребує узгодження з автором – президентом Петром Порошенком.

«Бо ми зараз будемо розбиратися з кожною комою, а автор потім скаже, що законопроект спотворений і не відповідає початковій концепції і, врешті-решт, президент його не підпише», – сказав він.

У підсумку члени комітету домовилися, що в середу, 20 березня, ще попрацюють над законопроектом і доопрацьований документ подадуть для ознайомлення автору та головам фракцій. Якщо буде консенсус, то передадуть для розгляду парламентом у першому читанні у четвер, якщо ні, то перенесуть його розгляд на невизначений термін.

Пізніше члені комітету та автор альтернативного законопроекту Пастух заявив, що малоймовірно, що документ буде переданий для розгляду парламенту у першому читанні у четвер, але якщо і буде, то, скоріше за все, не буде проголосований.

Раніше повідомлялося, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони вирішив у четвер, 15 березня, не передавати на розгляд парламенту президентський законопроект про нацбезпеку та ініціював створення робочої групи для його доопрацювання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 20:02 :41