Новини » Економіка 19 березня, 2018, 16:23
Найбільше українських трудових мігрантів зараз у Польщі, Італії, Чехії, – демограф
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

За останні роки спостерігається значне зростання трудової міграції, а також зростання смертності населення в Україні. У зв’язку з цим народний депутат Ольга Богомолець говорить про вимирання нації та занепад людського потенціалу в Україні. Завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи Національної академії наук України Олексій Позняк підтвердив, що міграційні настрої великі, але одна справа, коли люди озвучують ці настрої, інша – коли їх реалізують.

«Точної цифри трудової міграції ніхто сказати не може, за моїми оцінками, це приблизно 2,5 млн осіб – тих, хто тривалий час працює за кордоном і час від часу виїздить працювати за кордон. Як показує досвід, дуже незначна частина тих, хто думає про те, щоб поїхати за кордон працювати, насправді зможе це реально зробити. Світовий досвід доводить, що не було жодного випадку, щоб з економічних причин основна маса населення виїхала з країни. Таке можливе лише у випадку депортації та війни», – сказав Олексій Позняк.

Відповідаючи на запитання про те, в які країни найбільше сьогодні виїжджають українці в пошуку роботи, Олексій Позняк зазначив, що на першу позицію зараз вийшла Польща, тривалий час її утримувала Росія. Великий контингент трудових мігрантів з України є в Італії і Чехії.

Науковець підкреслив, що трудова міграція буде зменшуватися, коли в Україні зростатиме економіка і добробут людей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 09:35 :20