понеділок, 19 березня, 2018, 11:41 Суспільство
Лісівники закликають допомогти перелітним птахам пережити морози
Фото: WordPress.com
Фото: WordPress.com

У зв’язку зі значним похолоданням, опадами снігу та зниженням температури до -15 градусів страждають звірі, а ще більше перелітні птахи, які вже повернулися з вирію у рідні краї. Деякі з них опинилися на межі виживання.

Про це інформує Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Як зазначається, при низьких температурах, сніговому покриві та замерзлих водоймах птахи не можуть самостійно добути собі природні корми, які стають для них практично недоступними. А ще гірше, що на снігу їм не сховатися, сніг обмежує їхні маскувальні можливості, і їм важко уникати нападів хижаків. Ще в гіршому становищі опиняться перелітні птахи, особливо ті, які уже прилетіли. У першу чергу це лелеки та водоплавні зокрема дикі качки та гуси.

«Вони найбільше потребують кормів, тепла і захисту. Щоб вижити, вони змушені скупчуватись поблизу населених пунктів, збиватися у зграї в пошуках корму і захисту. У такій ситуації вони стають легкою здобиччю, як для хижаків, так і для браконьєрів. Людина, яка здатна в такій ситуації підняти руку на птахів, які опинилися в біді і потребують допомоги від людини, це вже навіть не браконьєр, а злочинець», – йдеться у повідомленні.

Птахи дуже чуткі і лякливі. При найменшій тривозі намагаються врятуватися втечею. Але при втечі вони знесилені попадають в сніговий полон, з якого не в змозі вибратися. Така втеча призводить до їхнього виснаження, переохолодження і загибелі. Щоб цього не сталося, потрібно всією спільнотою зробити все можливе, щоб врятувати птахів рідного краю, – зазначають в управлінні.

Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до всіх користувачів мисливських угідь області та до всіх громадян, кому небайдужа доля перелітних птахів, долучитися до їхньої підгодівлі та охорони.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 15:37 :54