понеділок, 19 березня, 2018, 13:18 Політика
Купуючи голоси, політик хоче повернути витрачені на них кошти сторицею, – політтехнолог
ZIK
ZIK

Поки люди продовжуватимуть продавати свої голоси на виборах, кандидати їх купуватимуть. Попит народжує пропозицію. У людей повинен з'явитись внутрішній стержень розуміння того, що так робити не можна.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» ( в ефірі телеканалу ZIK) зазначив політтехнолог Дмитро Разумков.

Під час ранкового засідання погоджувальної ради українського парламенту лідер фракції «Опозиційного блоку» Юрій Бойко підняв питання виборчого законодавства. Спікер Верховної Ради Андрій Парубій відповів, що цей законопроект проголосовано в першому читанні, але там ледь не рекордна кількість поправок.

«Я думаю, що навряд чи депутати насправді так відповідально поставились до цього питання, що вирішили вдосконалити законопроект. Думаю, я не помилюсь, якщо скажу, що практично всі народні обранці не дуже хотіли б змін виборчої структури, особливо з огляду на майбутні вибори», – вважає Дмитро Разумков.

Він зазначив, що від змін виборчого законодавства точно не виграють мажоритарними, але усе ж головним питанням залишається система відкритих списків.

«Я думаю, що запропонована система має право на існування. Вона, мабуть, краща за ту, яка діє сьогодні. Але якщо не будуть прийняті нормальні механізми, то й ця система працювати не буде. Фактично, приходячи в парламент депутати отримують індульгенцію до наступних виборів, а далі в кінці каденції намагаються повернути свій електорат», – переконаний експерт.

Хоча є народні депутати, які не залежно від виборів регулярно працюють в своїх округах.

«Нове виборче законодавство в тому числі не вигідне і керівникам партій, адже вони не зможуть повністю впливати на формування списку. Але і списувати все на законодавчу базу теж буде неправильно. Поки люди братимуть гречку, її постійно даватимуть перед виборами», – запевнив політтехнолог.

Він переконаний, що це взаємопов'язані речі так само, як і те, що попит породжує пропозицію. Але, з іншого боку, повинен з'явитись внутрішній стержень щодо того, що не можна цього робити.

«Потрібно розуміння того, що продавши сьогодні свій голос за 500 гривень, завтра народний депутат захоче повернути ці гроші сторицею. Це відбувається практично завжди. З іншого боку, якщо говорити про роботу правоохоронців, варто зробити більш жорстоким законодавство, щоб за підкуп виборця були жорсткі санкції», – підкреслив фахівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 13:10 :37