Новини » Політика 19 березня, 2018, 20:10
Кримські татари масово проігнорували вибори Путіна в Криму, – Арсен Жумаділов
ZIK
ZIK

Кримські татари, будучи під тиском Росії, показують і дають приклад національним республікам РФ, що навіть в таких умовах можна чинити опір режиму.

Про це заявив радник голови Меджлісу кримськотатарського народу Арсен Жумаділов у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Щодо виборів Президента РФ в Криму, то важливо, якою була явка саме серед кримських татар. Адже коли ми говоримо про Крим вцілому, то щонайменше від 300 до 500 тисяч росіян, які переїхали після анексії, стали активними учасниками цих виборах.

Тобто, це ті 20-30% ядерного електорату Путіна, який ще у 2014 році брав участь у референдумі, а сьогодні склав основну явку на виборах», – зазначив Арсен Жумаділов.

Представник Меджлісу нагадав, що вся історія кримськотатарського народу полягає в тому, що він опирається російській окупації, не визнає анексію Криму, самовизначається у складі Української держави і є найбільш болючим місцем для російської пропаганди як в середині Росія, так і за кордоном в цілому.

«Кримські татари масово проігнорували та бойкотували вибори Путіна, незважаючи на шалений тиск. Це були і телефонні дзвінки, і виклики на так звані розмови і тому подібне.

Навіть за оцінками окупаційної влади, кількість кримських татар, яка прийшла на виборчі дільниці не перевищила 40%.Натомість за нашими підрахунками –це 5-7%. До того ж, найнижча явка на дільницях була зафіксована в тих районах півострова, де пропорційна кількість кримських татар є найвищою», – підкреслив радник голови Меджлісу.

Він зауважив, що навіть ЦВК в Криму визнала, що кримські татари не дали мандат, щоб ця влада представляла їхні інтереси.

«Кримські татари, будучи під тиском Росії, показують, що навіть в таких умовах можна чинити опір режиму. Ми маємоширокі зв’язки з національними республіками в Російській Федерації і бачимо, як вони за нами спостерігають. Ми для них є рольовою моделлю того, як можна не коритися режиму», – наголосив Арсен Жумаділов.

Зазначимо, чинний глава Росії Володимир Путін лідирує на виборах президента РФ зі значним відривом, набираючи 76,6% голосів виборців за підсумками обробки 97% протоколів дільничних комісій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 16:48 :20