понеділок, 19 березня, 2018, 14:15 Суспільство
Голова Одеської ОДА призначив директором Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда
Олександр Ройтбурд. Фото: Думская
Олександр Ройтбурд. Фото: Думская

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов призначив художника Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею. Контракт з Ройтбурдом підписано на 5 років.

Про це повідомляють в ОДА, пише LB.ua.

За цей час новопризначений директор зобов’язується зробити ремонт у приміщеннях і привернути до музею увагу нових відвідувачів.

Губернатор Максим Степанов заявив, що вибір не стояв – призначати чи ні. Затвердження кандидата, який переміг на конкурсі, вимагає закон.

«Людина, яка пройшла конкурс і представила свою програму, повинна бути призначена на посаду, – заявив Степанов. – Я вірю, що Одеса дійсно стане культурним центром. Не тільки України, а й усієї Європи. Про це багато говорять, але коли доходить до справи, залишаються тільки розмови. Ми починаємо сьогодні, просто тут, з Художнього музею».

«Я радий, що, незважаючи на той жах і ту кількість бруду, яку вилили мені на голову абсолютно неаргументовано, сьогодні прийнято справедливе і законне рішення. Я дуже вдячний губернатору за підтримку і вольові дії», – прокоментував своє призначення Олександр Ройтбурд. Свою підтримку призначенню художника висловив міністр культури Євген Нищук: «Російська ескалація відбувається не тільки на сході країни. На жаль, деякі люди підтримують цей рух усередині країни. І дуже прикро, що цей процес ініціюють депутати облради. Добре, що є українські патріоти, я хочу подякувати одеському губернатору за позицію і рішення. Не можна дозволяти сепаратистським настроям знищувати майбутнє українського мистецтва».

Нагадаємо, відомий художник Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею 6 грудня, і, за процедурою, обласна рада мала його призначити, однак не зробила цього.

У той самий час лист на підтримку художника тоді підписали півсотні діячів культури і мистецтвата журналісти, у тому числі Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Наташа Влащенко і Анатолій Криволап, які закликали голову Одеської ОДА призначити Ройтбурда директором. Окремо з підтримкою виступили українські музейники.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 20:54 :54