понеділок, 19 березня, 2018, 14:42 Політика
Е-декларації для громадських активістів – безглузда помста влади, – Гацько
ZIK
ZIK

Змушувати громадські організації декларувати свої доходи та майно так, ніби вони є на державній службі, неправильно. Особливо враховуючи те, що більшості із них немає чого приховувати.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (в ефірі телеканалу ZIK) висловив співголова партій «Демократичний альянс» Василь Гацько.

У Верховної Ради залишається тиждень для скасування електронного декларування для громадських активістів, про що Президент України Петро Порошенко говорить вже майже рік. Однак ця тема не була головною під час ранкової погоджувальної ради.

«Я думаю, те, що депутати не надто на цьому наполягають, є абсолютно свідомим. І робиться це для того, щоб зламати той настрій, що є у громадянському суспільстві щодо боротьби з корупцією», – вважає Василь Гацько.

На його думку, це непропорційна, незбалансована і абсолютно безглузда помста влади.

«Змушувати громадських активістів і представників різних громадських організацій здійснювати декларування так, начебто вони на державній службі і мають можливість розкрадати кошти, є неправильним. Тим паче, що більшості активістів насправді немає чого приховувати», – переконаний політик.

Проте він назвав загрози для громадських активістів.

«Ми знаємо, що ціна помилки може бути досить високою. Я не знаю, чи буде це скасовано до наступного тижня, навіть враховуючи те, що це є зовнішнім зобов'язанням України. Я бачу безліч інших зобов'язань, які не виконуються, зокрема ,ті, які в інтересах українського суспільства та держави», – підкреслив співголова «ДемАльянсу».

Зокрема, це стосується антикорупційного суду та виборчого законодавства. Тому, на думку експерта, не варто бути таким оптимістичним у цьому питанні.

«Я думаю, що коли навіть цю процедуру не скасують зараз, то ми це зробимо у 2019 році, тобто рік доведеться почекати. Але, в будь-якому разі, мені здається, що зараз підстав для того, аби зганьбитися на міжнародному рівні, не повинно було б бути взагалі», – вважає Гацько.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 09:14 :07