Новини » Світ 18 березня, 2018, 13:30
Швеція і Чехія відкинули заяву Росії про розробку отрути «Новічок»

Стокгольм відкидає заяви офіційного представника МЗС РФ про те, що Швеція могла бути джерелом отруйної речовини «Новічок», використаної для отруєння Сергія Скрипаля та його доньки.

Про це в Twitter написала глава МЗС Швеції Маргот Вальстрьом.

«Повністю відкидаємо неприйнятні і необґрунтовані звинувачення представника російського МЗС, що нервово-паралітичний агент, використаний в Солсбері, міг бути шведського походження. Росія натомість повинна відповісти на питання Велико Британії», – написала Вальстрьом.

Прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова раніше назвала низку країн, які могли бути джерелом речовини «Новічок». За її словами, в цих країнах з кінця 90-х років велися дослідження з цієї тематики. Крім Швеції, в список потрапили Словаччина, Чехія, США і сама Велика Британія.

Міністр закордонних справ Чехії Мартін Стропніцький назвав слова російської сторони «стандартною маніпуляцією».

«Відкидаємо заяви про походження «Новічка», які нічим не обґрунтовані. Це стандартний спосіб маніпулювати інформацією в публічному просторі, коли дуже спекулятивна заява вкидається без будь-яких доказів», – написав Стропніцький.

Він додав, що вперше повідомлення про чеське походження «Новічка» з’явилися на «сервері дезінформації Sputnik».

Нагадаємо, посол Росії в ЄС Володимир Чижов заявив, що джерелом походження отруйної речовини може бути британська науково-дослідна лабораторія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-21 04:04 :33